Крок до повноцінного членства. У проєкті висновків саміту ЄС прописано рішення надати Україні статус кандидата — ЗМІ

22 червня, 17:50
Прапор Євросоюз (Фото:Ralphs_Fotos / pixabay)

Прапор Євросоюз (Фото:Ralphs_Fotos / pixabay)

У проєкті висновків саміту Європейської Ради, який пройде 23−24 червня у Брюсселі, прописано рішення надати Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС, повідомляє Euractiv.

Згідно з проєктом висновків саміту, який опинився у розпорядженні видання, такий статус також отримає Молдова, а Грузії поки відмовлять.

«Європейська Рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та громадян знаходиться у Європейському Союзі. Європейська Рада Європи ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова», - йдеться у проеєкті.

Відео дня

У підготовлених висновках пропонується, щоб Єврокомісія звітувала перед Єврорадою щодо виконання країнами умов членства в ЄС.

"Рада ухвалить рішення про подальші кроки, як тільки всі ці умови будуть повністю виконані", - наголошується в проекті.

Щодо Грузії вказано, що Європейська Рада готова надати їй статус країни-кандидата після того, як «будуть враховані пріоритети, зазначені у висновку Комісії за заявкою Грузії на членство».

«Просування кожної країни до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг відповідно до Копенгагенських критеріїв, включаючи здатність ЄС приймати нових членів», — йдеться у проєкті висновків.

Очікується, що лідери ЄС ухвалять ці рішення у перший день роботи саміту, тобто 23 червня, оскільки це питання стоїть у проєкті висновків першим. Саміт розпочнеться о 16:00 за київським часом.

21 червня видання Bloomberg повідомило, що Усі 27 держав - членів Європейського Союзу домовилися про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

У понеділок, 20 червня, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що країни Євросоюзу мають повну згоду щодо надання статусу кандидата в ЄС для України.

20 червня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, коментуючи рішення Єврокомісії рекомендувати надати Україні та Молдові статусу кандидата в ЄС, заявив, що не заздрить ні Україні, ні Молдові.

17 червня голова правлячої партії Грузинська мрія Іраклі Кобахідзе заявив, що Грузія не отримала рекомендації стати кандидатом на вступ до ЄС через географічний чинник. Там вважають, що заслуговують на це більше, ніж Україна та Молдова, але привітали ці країни з позитивним висновком Єврокомісії.

https://www.youtube.com/watch?v=E3ld9_d0pCk

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата у члени ЄС Україні та Молдові. Грузія такої рекомендації не отримала.

Очікується, що питання щодо надання статусу кандидата розглянуть президенти та прем'єри країн ЄС на саміті у Брюсселі 23-24 червня.

Для позитивного рішення потрібна одностайна підтримка всіх 27 держав Євросоюзу.

8 червня Європарламент підтримав резолюцію із закликом надати Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. "За" проголосували 438 євродепутатів.

9 червня лідери фракцій Європарламенту закликали надати Україні та Молдові статус кандидата, а також працювати над наданням такого ж статусу Грузії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X