Сучасна Римська імперія. Джонсон запропонував запросити в паралельну ЄС організацію Туреччину та країни Північної Африки

29 червня, 21:33
Еммануель Макрон і Борис Джонсон у Німеччині під час саміту G7, 26 червня 2022 року (Фото:Stefan Rousseau/Pool via REUTERS)

Еммануель Макрон і Борис Джонсон у Німеччині під час саміту G7, 26 червня 2022 року (Фото:Stefan Rousseau/Pool via REUTERS)

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував запросити в Європейську політичну спільноту, запропоновану президентом Франції Еммануелем Макроном, Туреччину та ключові північноафриканські держави.

Про це повідомляє Financial Times у середу, 29 червня.

«В мене була така ідея, коли я став міністром закордонних справ [у 2016—2018 роках]. Я вважаю, що ми маємо переглянути всю концепцію. Я думаю, що там має бути Туреччина. Я думаю, що там має бути Магриб [країни Північно-Західної Африки] і що ми повинні відтворити Mare Nostrum Римської імперії», — сказав Джонсон журналістам у літаку, прямуючи на саміт НАТО в Мадриді.

Відео дня

На його думку, ідея Макрона «заслуговує на увагу», якщо сумісна з ширшими цілями Великої Британії. Джонсон додав, що також важливо налагодити відносини між країнами, а не «винаходити нові структури».

Як пише FT, за словами британських офіційних осіб, відносини між Джонсоном і Макроном покращилися після напруженості з питань перетину мігрантами Ла-Маншу та Brexit. Під час двосторонніх переговорів на полях саміту G7 лідери домовилися про перезавантаження відносин, а британський урядовець навіть назвав це "бромансом", повідомляє видання. Французький високопосадовець, коментуючи зустріч Джонсона і Макрона, повідомив лише, що "все пройшло добре".

Єврорада під час саміту 23−24 червня у Брюсселі обговорила створення європейської політичної спільноти, запропонованої Макроном. Мета такої спільноти — створити платформу для «політичної координації європейських країн» по всьому континенту, яка при цьому не замінить існуючу політику та інструменти ЄС, зокрема розширення Євросоюзу.

9 травня Еммануель Макрон, виступаючи в Європарламенті, заявив, що вступ України до ЄС «може тривати десятиліття». Він запропонував створити «паралельну організацію» для країн, які хочуть приєднатися до блоку (Україна, Грузія та Молдова) або залишили його (Велика Британія). За словами Макрона, така «європейська політична спільнота» відкриє для демократичних європейських країн простір для політичної співпраці, безпеки, співпраці у галузі енергетики, транспорту, інвестицій, інфраструктури тощо.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ідея Макрона не є альтернативою ЄС для України. 23 червня лідери ЄС підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові.

Росію визнають країною-терористом. Що з нею буде далі? – Яковина

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X