«Є куди рухатися». Віцепрем'єр Стефанишина оцінила євроінтеграцію України у 2020 році

17 листопада 2020, 16:29

На сьогодні інтеграція України в Європейський союз заслуговує «тверду вісімку» за 12-бальною шкалою, вважає віцепрем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина.

Про це вона заявила під час онлайн-форуму Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюсу, передає Європейська правда.

Віцепрем'єр заявила, що Україні ще є куди рости в цьому питанні.

Відео дня

«Я б сказала, що по політичній оцінці це тверда вісімка. І, звичайно, є куди рухатися і нарощувати темп», — вважає вона.

Стефанишина також додала, що в цьому році Україні не вдасться підписати Угоду про асоціацію з ЄС, оскільки готується рішення про оновлення цього документа.

Вона пояснила, що в цьому році Україна працювала над тим, що не змогла або не встигла зробити з 2016 року для підписання асоціації з Євросоюзом.

Стефанишина також запевнила, що зараз євроінтеграції України нічого не заважає, навіть криза, яка пов’язана з Конституційним судом. Йдеться про скасування кримінальної відповідальності за внесення недостовірних даних в декларації.

«Якби така загроза була, то ні від президента, ні від уряду, ні від членів РНБО не пішла б така реакція на рішення КСУ», — пояснила вона.

Раніше в Європейському союзі заявили, що рішення Конституційного суду України може стати підставою для тимчасового зупинення безвіза.

Водночас віцепрем'єр Ольга Стефанишина заявила, що скандальне рішення не загрожує безвізу.

У Єврокомісії вважають, що Україна може вирішити кризу в Конституційному суді шляхом перезавантаження судової системи.

7 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

У НАЗК заявили, що судді прийняли рішення у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Також в агентстві наголосили, що своїм рішенням КСУ заблокував призначення переможців місцевих виборів, що пройшли 25 жовтня.

В КСУ у відповідь поскаржилися на постійний тиск з боку антикорупційних органів.

Після рішень КСУ президент Володимир Зеленський скликав екстрене закрите засідання РНБО, на якому запевнив, що система е-декларування буде відновлена.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що глава держави очікує від суддів КСУ пояснень, чому вони прийняли «настільки спірне рішення».

КСУ скасував статтю про незаконне збагачення і обов’язкові електронні декларації через кілька місяців після того, як 4 серпня поточного року 47 народних депутатів від ОПЗЖ і групи За майбутнє зробили відповідне подання. Воно містило претензії до повноважень антикорупційних органів та до відповідальності за корупцію.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X