ЄС наступного тижня прийме "азовські" санкції проти РФ - Порошенко

15 лютого, 22:17
426
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ЄС наступного тижня прийме "азовські" санкції проти РФ - Порошенко - фото

Лариса Сарган via Facebook

Росія захопила три кораблі ВМС ЗСУ

Європейський Союз затвердив проект "азовських" санкцій проти  Росії за захоплення українських моряків і кораблів в районі Керченської протоки.

Про це у п’ятницю, 15 лютого, повідомив президент України Петро Порошенко.

"По санкціям сьогодні ми скоординували наші зусилля. Сьогодні в цілому обговорений і затверджений пакет санкцій, так званий "азовський пакет", - сказав він.

За його словами, нові санкції проти РФ будуть прийняті "на початку наступного тижня".

Порошенко також доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну провести зустріч з партнерами України і обговорити попередню координацію дій щодо запровадження санкцій.

"Сьогодні проект по санкціям складає 124 сторінки і це буде підвищена ціна, яку Росія має і мусить заплатити за акт агресії проти України", - наголосив він.

Нагадаємо, що за даними ЗМІ, ЄС розглядає введення "азовських" санкцій відносно шести-семи громадян РФ, які брали участь в захопленні Росією трьох кораблів ВМС України в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Російські силовики захопили два малі артилерійські броньовані катери Бердянськ і Нікополь та рейдовий буксир Яни Капу і 24 військовослужбовців ВМС ЗС України 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.

Москва інкримінує українським морякам "незаконний перетин держкордону", за що їм загрожує до шести років позбавлення волі. Офіційний Київ вважає їх військовополоненими і вимагає негайного звільнення.

У січні Лефортовський суд Москви продовжив незаконний арешт захоплених в полон українських моряків до 24 і 26 квітня 2019 року.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською