WSJ: Референдум у Великій Британії назавжди змінить Європу

0 коментувати
Референдум про членство Великобританії в Євросоюзі пройде 23 червня

Референдум про членство Великобританії в Євросоюзі пройде 23 червня

Референдум про статус Великої Британії в Європейському союзі назавжди змінить розклад сил в Європі незалежно від того, який вибір зроблять британці, пише The Wall Street Journal

"Незалежно від результату референдуму керівництву Євросоюзу найближчим часом доведеться витрачати зусилля на узгодження нового формату відносин з Великою Британією замість того, щоб вирішувати інші проблеми, включаючи приплив мігрантів, слабке відновлення економіки, високий рівень держборгу і геополітичну нестабільність на південних і східних кордонах", - сказано в публікації.WSJ зазначає, що якщо британці все ж таки проголосують за вихід з ЄС, блок втратить не тільки кошти, які відраховувала країна в загальний бюджет, але і ключового прихильника ринкових перетворень. Крім того, військова і геополітична могутність Євросоюзу значно скоротиться, оскільки крім Франції тільки Велика Британія володіє значним експедиційним корпусом, ядерним потенціалом і правом вето в Раді безпеки ООН.

Експерти зазначають, що вірогідним розвитком подій в ЄС після відходу Великої Британії стане посилення інтеграції між країнами єврозони, що створить дисбаланс у блоці. За оцінкою Bruegel, на країни, що не входять в єврозону, буде доводитися не більше 15% ВВП ЄС, і політичний вплив цих країн істотно знизиться.

Видання нагадало, Велика Британія домагалася більшої незалежності у внутрішній політиці і протистояла більшій інтеграції країн Євросоюзу, що стало прикладом для політиків інших країн ЄС. Це, як сказано в матеріалі, може спровокувати зростання роз'єднаності в блоці.

Навіть керівництво ЄС визнавало, що інтеграційні настрої можуть не поділяти прості громадяни.

"Будучи одержимими ідеєю негайної і загальної інтеграції, ми не помітили, що громадяни європейських країн не поділяють наш євро-ентузіазм", - раніше заявив голова Європейської Ради Дональд Туск.WSJ наводить результати дослідження Pew Research, згідно з якими у багатьох європейських країнах рівень невдоволення політикою ЄС знаходиться на тому ж рівні, що і у Великій Британії, а подекуди й перевищує його. Несхвалення діями європейської влади висловили 48% британців; у Німеччині зафіксований аналогічний показник, у Нідерландах він становить 46%, в Іспанії - 49%, а у Франції - 61%.

У Франції і в Нідерландах до весни 2017 року пройдуть парламентські вибори, і партії євроскептиків Марі Ле Пен і Герта Вілдерса в цих країнах досить сильні. Обидва політики висловлювалися про можливість проведення референдумів про членство в ЄС, подібних британському.

Нагадаємо, референдум про членство Великої Британії в Євросоюзі відбудеться 23 червня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: