Сенат Чехії визнав злочини Росії в Україні геноцидом українського народу

11 травня, 18:11
Акція протесту проти розв’язаної РФ війни і на підтримку України в німецькому Гамбурзі, 20 березня 2022 року (Фото:REUTERS/Fabian Bimmer)

Акція протесту проти розв’язаної РФ війни і на підтримку України в німецькому Гамбурзі, 20 березня 2022 року (Фото:REUTERS/Fabian Bimmer)

Сенат Чехії (верхня палата парламенту) визнав злочини російської армії в Україні геноцидом українського народу. Про це повідомив у Twitter посол України у Празі Євген Перебійніс.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Чеський Сенат рішуче засудив жорстоку агресивну війну Росії проти України і численні воєнні злочини країни-агресора та зажадав від Росії негайно вивести війська з України, почати поважати її територіальну цілісність і суверенітет у міжнародно визнаних кордонах, а також поважати міжнародне гуманітарне право.

Відео дня

«[Сенат ПЧР засуджує] етнічно мотивовані злочини проти людства, такі як масові страти, прояви неповаги до загиблих, тортури, зґвалтування, фізичне та психологічне насильство або насильницька депортація дітей, які росія вчиняє системно та масштабно, що є проявами геноциду», — наголошується в постанові.

Також верхня палата парламенту Чехії підтримала шлях України до Євросоюзу, надання їй статусу кандидата на членство в ЄС, і закликала уряд країни продовжити прискорене постачання військової техніки Україні, зокрема важкого озброєння.

Напередодні, 10 травня, Сейм Литви визнав Росію терористичною державою.

Російські окупанти скоюють звірства на тимчасово захоплених територіях України, вбиваючи, викрадаючи, катуючи і ґвалтуючи мирних жителів, а також навмисне завдають ударів по цивільних об'єктах (лікарнях, школах, дитячих садках). Росіяни блокують населені пункти, не дозволяють евакуювати мирних жителів та доставити гуманітарні вантажі, позбавляючи людей доступу до базових потреб. Верховна Рада визнала дії Росії в Україні геноцидом українського народу.

Кожен день цієї війни – це перемога Україна – Олександр Кваснєвський, експрезидент Польщі

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X