ВООЗ 1 лютого може оголосити вірус Зіка міжнародною надзвичайною ситуацією

0 коментувати
Маргарет Чан заявила про вибухове поширення вірусу Зіка

Маргарет Чан заявила про вибухове поширення вірусу Зіка

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Маргарет Чан заявила про вибухове поширення вірусу Зіка і закликала 1 лютого провести термінову зустріч незалежних експертів, щоб вирішити, чи оголошувати через це міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я

Чан також висловила глибоке занепокоєння через відсутність імунітету до цього вірусу в регіонах, уражених ним уперше, а також через те, що проти захворювання не існує щеплень і ліків та швидких діагностичних тестів на цей вірус, повідомляє Радіо Свобода.

Це може спричинити подальше поширення вірусу.

Раніше повідомлялося, що 28 січня Виконавча рада Всесвітньої організації охорони здоров'я збереться на екстрену нараду в Женеві, щоб виробити термінові заходи по боротьбі з вірусом Зіка.

Перші випадки зараження вірусом були зафіксовані в США.

Також наголошується, що американські лікарні тимчасово припинять брати донорську кров від осіб, які відвідали тропічні країни, розташовані в зоні ризику.

Повідомлялося, що випадки захворювання вірусом Зіка зафіксовані в Португалії, Фінляндії, Німеччині та Данії.

Вірус Зіка вже поширився у 21 країні Північної та Південної Америки.


Вірус Зіка був вперше виявлений в 1947-му році в африканських мавп. З тих пір на континенті, а також в деяких регіонах Азії спостерігалися короткочасні спалахи хвороби. Проте до недавнього часу його не пов'язували з відхиленнями у розвитку плода, що призводять до мікроцефалії у новонароджених.

Рознощиками вірусу Зіка є комарі виду Aedes.

У дорослої людини вірус Зіку викликає порівняно легке захворювання. Симптоми – гарячка, висип, почервоніння очей і біль в суглобах – тривають від кількох днів до тижня. Таким чином, саме для вагітних жінок та їх нащадків він представляє найбільшу загрозу.

Відсутність природного імунітету сприяє поширенню хвороби. Ліків і способів лікування в даний час також немає.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: