"Вони платять мільярди РФ, а ми маємо захищати їх!" Трамп публічно розкритикував генсека та країни НАТО

11 липня 2018, 11:05
6297
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Трамп

У середу, 11 липня, у Брюсселі у присутності ЗМІ відбулася жорстка дискусія між президентом США  Дональдом Трампом та генсеком НАТО Єнсом Столенбергом.

Як повідомляє кореспондент Європейської правди, всупереч звичайній практиці, журналістам дозволили бути присутніми під час початку їхньої розмови.

Столтенберг розпочав зустріч із розповіді про те що витрати всіх партнерів на оборону зростають, 8 з 29 країн-членів НАТО виконують вимогу про 2% ВВП на оборони.

Але Трамп у відповіді заперечив, зробивши наголос, що США захищають Європу від Росії в той час як європейські країни – заробляють гроші на торгівлі з РФ, а також спонсорують російську державу.

"Німеччина підтримує (НАТО - Ред.)) із витратами трохи більше ніж 1%, у той час як фактичний внесок США – 4,2%... Але при цьому Німеччина платить мільярди євро за газ Росії!...США захищають Німеччину, ми захищаємо Францію, ми захищаємо кожного (в Європі - Ред.). Ми повинні зробити щось, ми не можемо примиритися з цим. Це неприйнятно, вони платять мільярди Росії і ми маємо захищати їх!", - повторив Трамп декілька разів.

Раніше президент Трамп неодноразово висловлював невдоволення малим фінансуванням оборонних витрат європейськими країнами, зокрема, Німеччиною. За даними видання The Washington Post, на тлі відмови Німеччини підвищити військові витрати на оборону в межах НАТО, Пентагон розглядав можливість повного або часткового виведення звідти своїх військ.

Однак посол США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон спростувала інформацію про намір Пентагону вивести американські війська з Німеччини.

Дивіться також

Головне

Економіка

Вчора, 17:36

article_img
Штрафи та запчастини. Що робити власникам авто на єврономерах після закінчення пільгового періоду розмитнення
Події

Вчора, 20:35

article_img
Клиха відправили на планове лікування у Челябінськ - правозахисниця
Країни

Сьогодні, 00:54

article_img
Уряд Мадуро погодився прийняти допомогу від ЄС - ЗМІ

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення
Travel

Вчора, 19:10

article_img
Удвічі швидше Колумба. Як український яхтсмен проплив від Канарських до Карибських островів за 19 днів
Політика

Вчора, 13:45

article_img
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців