Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Візит царя до імператора. На тлі масової висилки російських дипломатів із країн Заходу Путін зібрався до Сі Цзіньпіна

27 березня, 14:13
2040
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Путін і Сі Цзіньпін на зустрічі АТЕС у листопаді 2017 року

Президент Росії Володимир Путін на тлі масової висилки російських дипломатів із Великобританії, країн ЄС, США та Канади готується здійснити у червні 2018 року візит до Китаю.

НВ розповідає про зближення лідерів двох країн, які, схоже, збираються правити довічно.

Перша зустріч після зміцнення позицій

Як повідомляли російські ЗМІ, Путін повинен взяти участь у саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у місті Циндао у східній провінції Китаю Шаньдун. Це будуть перші зустрічі російського президента з високопоставленими китайськими чиновниками від початку його четвертого президентського терміну. Зазначимо, що після російських президентських виборів журнал TIME опублікував обкладинку свіжого номера, на якій зображений президент РФ Володимир Путін з короною на голові. Стаття називається Rising Tsar. Наступний президентський термін Путіна повинен закінчитися у 2024 році.

Президент Китаю Сі Цзіньпін відвідав Росію у липні 2017 року, а в листопаді 2017 року на зустрічі Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) Сі Цзіньпін і Володимир Путін обіцяли зміцнити двосторонні зв'язки та співпрацю з міжнародних справ.

З тих пір Сі Цзіньпін також зміцнив свою владу. 11 березня йому вдалося домогтися того, щоб парламент Китаю прибрав із конституції країни обмеження на кількість президентських термінів, яке було закріплене в ній у 1990-ті роки за Ден Сяопіна, щоб уникнути повторення проблем необмеженого правління і культу особи Мао. Другий термін Сі Цзіньпіна закінчується у 2023 році. Але, всупереч традиції, на жовтневому з'їзді партії Сі не назвав наступника, і багато хто побачив у цьому бажання залишатися при владі довічно.

Взаємна підтримка і "багатополярний світ"

Слідом за інтенсивними західними санкціями у відповідь на незаконну анексію Криму Пекін посилив економічну підтримку Москви, пише CNN. Крім того, Китай і Росія давно підтримують один одного в ООН з таких питань, як Північна Корея та Сирія, у яких вони протистоять США.

Москва і Пекін закликали США припинити військові навчання на Корейському півострові, щоб продемонструвати довіру до Північної Кореї і просунутися в питанні денуклеаризації.

На зустрічі ООН у вересні 2017 року голови МЗС Китаю і Росії критикували Вашингтон за його агресивну зовнішню політику і заявляли, що на даний момент відбувається перехід до "багатополярного світу" без єдиної наддержави. Шанхайська організація співробітництва є основною частиною цієї багатополярності.

Об'єднання Китаю, Росії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану, Індії та Пакистану порівнювали зі східним НАТО.

Частково воно було створене для протидії західному впливу в Азії і на Близькому Сході. Згідно з китайськими державними ЗМІ, червневий саміт покликаний зробити організацію "більш згуртованою, ефективною і впливовою", зокрема, спираючись на діяльність Китаю з просування економічного проекту Пояс і Дорога, який поширюється на центральну і південно-східну Азію і частину Африки і який звинувачують у "неоімперіалізмі".

Через ШОС регіональні військові лідери часто зустрічаються для обговорення питань безпеки, таких як сепаратизм, тероризм та екстремізм.

Ключовою галуззю, у якій ШОС здійснила вплив на весь світ, є просування так званого кіберсуверенітету - ідеї про те, що держави повинні мати можливість контролювати свої цифрові кордони так само, як і фізичні, за допомогою цензури і фільтрації контенту. Члени ШОС намагалися обійти міжнародний захист свободи слова і відкинути чинні правила про те, як видаються доменні імена.

НВ