Вийти не можна залишитися. Чому угода щодо Brexit опинилася під загрозою зриву

15 січня 2019, 16:28

Палата лордів британського парламенту не підтримала угоду прем'єра Терези Мей щодо Brexit і разом з тим відхилила варіант жорсткого виходу із ЄС. Далі слово за Палатою громад.

Воскресити мертву угоду

Напередодні дебатів у парламенті прем’єр-міністр Великої Британії у своєму зверненні запевнила, що не збирається відкладати Brexit. А відповідальність за можливе невиконання результатів референдуму про вихід із ЄС прем`єр поклала на парламент.

Відео дня

За її словами, сценарій виходу без угоди або навіть скасування Brexit залишається серйозним ризиком. Тереза Мей закликала парламент вдруге розглянути її угоду і дала на це 24 години.

У Британському уряді угоду Терези Мей вважають мертвою

"Я кажу членам усіх сторін цього парламенту  щоб ви не ухвалили раніше, наступні 24 години ви маєте переглянути це рішення. Так, воно не ідеальне, але так, це компроміс. Коли будуть писатися книги з історії, люди подивляться на рішення цього парламенту завтра і спитають, чи ми виконали бажання країни залишити ЄС, чи ми захистили нашу економіку, нашу безпеку і наш союз. Ми повинні виконати волю британського народу і продовжувати будувати світле майбутнє для нашої країни. Підтримавши цю угоду завтра, я висловлюю цю заяву парламенту", – заявила Мей.

У британському уряді угоду Терези Мей вважають мертвою. Про це раніше писало видання Таймс. Уряд розколовся на три табори: один підтримує Brexit, другий – виступає за вихід з ЄС без угоди, а третій підтримує ідею проведення повторного референдуму. Серед останніх називали міністерку праці і пенсій Ембер Радд і міністра фінансів Філіпа Хаммонда.

Читайте також: Британська депутатка відклала пологи через голосування за угоду щодо Brexit

Мільярди за Brexit

Збитки Великої Британії через вихід з ЄС оцінюють мільярдами євро. Проте міністр торгівлі держави Ліам Фокс переконаний, що навіть вихід без угоди не стане для Лондона катастрофою:

Неоднозначні оцінки Brexit і у Британському парламенті

"Я сподіваюся, що ми зможемо досягти згоди щодо шляху виходу з Європейського Союзу, який викликає найменше тертя з точки зору нашої економіки. Але відсутність угоди є не катастрофою, а лише проблемою. Звісно, набагато краще виконати бажання британського народу таким чином, аби завдати економіці найменший збиток", – зауважив Фокс.

Так само неоднозначні оцінки майбутнього Brexit і в Британському парламенті. За даними британських ЗМІ, більшість у Палаті громад – проти договору про вихід, узгодженого Мей з Брюсселем.

Читайте також: Чорні дні. Британці запасаються їжею та ліками на випадок найгіршого сценарію Brexit

Єврокомісія проти спекуляцій

В ЄС у свою чергу виключають перегляд умов Brexit. Про це заявив речник Єврокомісії Маргарітіс Шинас. Угода, яку Брюсселю запропонувала прем`єр Великої Британії Тереза Мей є остаточною.

Усе, що є на столі, має бути доведеним до кінця

"Ми отримали лист від британської прем’єрки, у якому оголошується про вихід Сполученого Королівства з ЄС із 29 березня. Ми погодили угоду, яка лежить на столі, тож усе, що є на столі, має бути доведеним до кінця. Я повторюю, я не братиму участь у жодних спекуляціях або аналізі інших варіантів. Це не моя робота. Я не хочу спекулювати, оскільки ми повинні продовжувати працювати над тими ж угодами, які ми вже напрацювали", – наголосив Шинас.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У Брюсселі запропонували Лондону продовжити дію статті 50 Лісабонської угоди, яка встановлює правила і строки виходу держав із Європейського союзу.

У ЄС не виключають, що Brexit може бути відкладений до червня, якщо британський парламент не підтримає угоду. Рішення про вихід із ЄС мешканці Великої Британії підтримали на референдумі в червні 2016-го року. За вихід проголосували 51,9% громадян.

Показати ще новини
Радіо NV
X