«Повинні залишатися пильними». Кулеба заявив, що Росія шукає можливість просунутися на територію України
Скупчуючи війська та техніку на кордоні з Україною, Росія шукає можливість просунутися далі на її територію. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у інтерв'ю ABC News.
За його словами, стягування російських військ до українських кордонів у квітні завершилося їхнім відходом, однак інфрастурктура та обладнання здебільшого залишилися.
«Ми не хочемо нікого лякати, але ми повинні залишатися пильними […]. З цією інфраструктурою вздовж нашого кордону Росії не потрібно багато часу, щоб вдатися до наступальних дій, якщо вона вирішить це зробити, і наша мета — зробити все, все можливе, щоб Росія не могла ухвалити це рішення», — наголосив Кулеба.
Голова МЗС додав, що під час свого візиту до Вашингтона побачив, що США готові не лише говорити, але й діяти для стримування Росії та зміцнювати спроможність України захищатися.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон побоюється повторення сценарію 2014 року:
«Ми стурбовані тим, що Росія може припуститися серйозної помилки, спробувавши повторити те, що вона зробила ще в 2014 році… Стверджувати про якусь провокацію, яка є підставою для того, що вона планувала і мала намір зробити».
Президент Володимир Зеленський у відеозверненні 10 листопада наголосив, що скупчення та переміщення військ відбуваються на фронті восьмий рік і «психологічний тиск з боку РФ на нас давно не діє».
Агентство Bloomberg 9 листопада заявило, що Росія перекинула до кордону з Україною батальйон танків і цього разу розгортання часто відбувається вночі і проводиться «елітними підрозділами» російських військ.
Раніше начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала спростував інформацію про нарощування військ Росії біля українського кордону. За його словами, російські війська повертаються до пунктів постійної дислокації після завершення навчань Захід-2021.
У Міністерстві оборони України повідомили, що станом на початок листопада біля українських кордонів та на тимчасово окупованих територіях перебувають близько 90 тисяч російських військових.
У відомстві розповіли, що Росія періодично «вдається до практики перекидання та накопичення військових підрозділів з метою підтримки напруги в регіоні та політичного тиску на сусідні держави».
31 жовтня газета The Washington Post повідомила, що Росія нібито відновила нарощування військової сили на кордоні з Україною, що викликає занепокоєння серед чиновників США та Європи.
Співрозмовники видання стверджували, що з тривогою спостерігають за «незвичним переміщенням техніки та військових на західному фланзі РФ». Це посилило побоювання, що виникли у квітні, коли найбільше за останні роки скупчення російських військ біля кордону з Україною викликало міжнародний резонанс.

За інформацією WP, американські та європейські чиновники почали помічати переміщення, особливо останніми тижнями після того, як Росія в середині вересня завершила масштабні спільні військові навчання з Білоруссю Захід-2021 на своєму західному фланзі.
У березні-квітні 2021 року Росія активізувала стягування військ до українських кордонів під приводом військових навчань. За даними МЗС України, Росія нарощувала війська вздовж українського кордону на трьох напрямках — на північному сході України, Криму та Донбасі.
Перекидання сил відбувалося на тлі ескалації конфлікту на Донбасі, викликаної регулярним обстрілом позицій ЗСУ з боку окупаційних сил РФ, попри формально запроваджений режим припинення вогню.