«Це геноцид». Спікери Сенатів Польщі та Чехії відвідали звільнені Бучу, Ірпінь та Бородянку

14 квітня, 23:56
Бородянка після окупації російськими військами (Фото:Vystrcil_Milos/twitter)

Бородянка після окупації російськими військами (Фото:Vystrcil_Milos/twitter)

Спікери Сенатів Польщі та Чехії під час свого візиту до столиці відвідали Ірпінь, Бучу та Бородянку, які побували під окупацією.

Про це вони повідомляють у Twitter.

«Ми в Сенаті чеського парламенту знаємо, що відбувається в Україні, але вважаємо за необхідне і правильне побачити цей жах на власні очі. Якщо хтось каже, що нібито мародерства, варварських вчинків та звірств не було — ми побачили, що ви помиляєтесь», — написав речник Сенату Чехії Мілош Вистрчіл.

Відео дня

Він додав, що коли війна закінчиться, спільним завданням має бути відбудова нової вільної України.

«Це буде інвестиція у наше спільне майбутнє. Коли я говорю „спільне“ — то маю на увазі чітку пропозицію перспективи повноправного членства України в ЄС», — заявив Вистрчіл.

«Я шокований побаченим – це Голгофа ХХІ століття. Ганебній агресії РФ проти України немає виправдань. Ми оплакуємо загиблих і схиляємо голови перед героїчними захисниками... Звірства російських військових гірші, ніж можна було уявити. Це геноцид! Про це я говорив у промові у Верховній Раді», — прокоментував візит до звільнених міст спікер Сенату Польщі Томаш Гродський.

Речник Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, що під час візиту обговорювали відновлення України та «план Маршалла» для цього, а також рух України до членства в ЄС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X