Виведення російських військ з Придністров'я: на що готова піти Україна

18 квітня 2018, 11:04
2263
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Молдова прагне зберегти нейтралітет і виступає за виведення іноземних військ зі своєї території

Україна готова надати коридор для виведення російських військ із невизнаної Придністровської Молдавської республіки. Про це заявив спеціальний представник України з придністровського врегулювання Віктор Крижанівський у сюжеті Радіо НВ.

“Наша принципова позиція: російські війська повинні бути виведені. Ми всіляко цьому посприяємо. Рогозін вчора написав у своєму Твітері, що РФ цього не робитиме. В Думі кажуть про ситуацію в Україні, мовляв, як можна вивозити боєприпаси через таку нестабільну територію. У Росії немає готовності виводити свої війська, вона буде шукати різні зачіпки цього не робити”, - зазначає Крижанівський.

Україна дала на це згоду, розповідає він, ще у 1999 році на саміті ОБСЄ у Стамбулі. За словами Крижанівського, Україна і зараз погоджується на використання її територій для безпечного виведення російських військ і вивезення боєприпасів. Спецпред підкреслив, що російський віце-прем’єр-міністр Дмитро Рогозін повідомив - офіційний Кремль цього не робитиме.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявив про намір домовитися із Києвом про виведення російських військ із Придністров’я через коридор на території України 12 квітня. За словами Філіпа, незаконна військова присутність в країнах не призводить до мирного врегулювання конфлікту. Навпаки, це заохочує деструктивні сили продовжувати реалізувати плани з "відриву шматків" території країни.

Офіційний Кишинів наполягає на виведенні російських військ відповідно до раніше наданих Росією міжнародних зобов’язань, зазначив посол Молдови в Україні Руслан Болбочан. Дипломат також нагадав, що Молдова - нейтральна країна і виступає за виведення іноземних військ зі своєї території.

Воєнні навчання - ознака загрози

 “Ми виступамо за трансформацію миротворчої місії у громадянську місію з міжнародним мандатом, а також за повне виведення російських військ з території Республіки Молдова, за вивіз боєприпасів з території нашої країни. Що стосується воєнних навчань, це викликає стурбованість. За деякими даними, таких навчань в минулому році було близько 300, що насторожує”, - прокоментував посол Молдови.

Посол також відзначив високий рівень діалогу між Молдовою та Україною. Це, за його словами, сприяє тісній відомчій взаємодії як представників прикордонних і митних служб, так і спеціальних органів обох країн. Руслан Болбочан повідомив, що молдовські працоохоронці в рамках співпраці з українськими спецслужбами затримали "інструкторів" з невизнаного Придністров'я, які співпрацювали з проросійськими бойовиками на сході України. Неодноразово повідомлялося про затримання у Молдові осіб, причетних до війни на Донбасі.

Говорити про можливість виведення російських військ з Придністров’я зарано, зазначив в ефірі Радіо НВ директор Центру суспільних досліджень Український меридіан Дмитро Левусь. На його думку, ситуація є гіпотетичною та спекулятивною. Українські і молдовські політики піднімають цю тему для створення обґрунтованого з точки зору міжнародного права тиску на Російську Федерацію. Придністров’я є символом тиску Росії одразу на дві країни, тому на виведення своїх військ за власним бажанням вона не піде.

“Перебування російських військ та їх складів зброї - це напевне вказує на небезпеку. Придністров'я є символом російської присутності в регіоні та реальним тиском на Молдову та Україну. Виведення зможе відбутися тільки тоді, коли РФ ослабне і буде вимушена піти”, - зазначив Левусь. 

Нагадаємо, що на території Придністровського регіону розквартировано понад півтори тисячі військовослужбовців Росії, а на військових складах у селі Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тис. тонн боєприпасів та авіабомб. Парламент Молдови схвалив декларацію з вимогою вивести російські війська з території невизнаного Придністров’я.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Картки

Сьогодні, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
Геополітика

Вчора, 13:37

article_img
Facebook видалив понад 100 сторінок із даними про Україну, створених в Росії
Події

Сьогодні, 11:19

article_img
Зеленський про розслідування Схем: Ми торгуємо з усіма країнами СНД, але працюємо тільки в Україні

Вибір редакції

Картки

Вчора, 13:12

article_img
Що таке буллінг і як з ним боротися
Фінанси

Вчора, 13:54

article_img
Не інфляція. Як і навіщо в Україні паперові гроші заміняють монетами
Політика

Сьогодні, 12:37

article_img
Президентські дебати на Радіо НВ: Сергій Каплін та Віталій Купрій - анонс