Вірменія скасувала угоди про нормалізацію відносин з Туреччиною

1 березня, 18:31
250
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Серж Саргсян

Президент Вірменії Серж Саргсян оголосив протоколи про нормалізацію вірмено-турецьких відносин недійсними.

"Президент Вірменії Серж Саргсян оголосив вірмено-турецькі протоколи недійсними і такими, що втратили силу", - повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Вірменії Тигран Балаян, передає News Armenia.

Зокрема, Саргсян підписав указ про призупинення процедури ратифікації Протоколу про встановлення дипломатичних відносин та Протоколу про розвиток двосторонніх відносин між Вірменією і Туреччиною, підписаних главами МЗС обох країн 10 жовтня 2009 року в Цюріху. Документи повинні були бути ратифіковані парламентами двох країн.

У МЗС Вірменії пояснили, що Туреччина намагалася пов'язати ратифікацію протоколів з попередніми умовами, які звучать на адресу Вірменії та вірменського народу.

"Анкара не готова до врегулювання, а гучні заяви Туреччини про готовність до так званого історичного примирення не мають нічого спільного з реальністю", - сказав міністр закордонних справ Вірменії Едвард Налбандян.

Між Вірменією і Туреччиною не існує дипломатичних відносин, а вірмено-турецький кордон закритий з 1993 року.

[see_also]

Парламент Нідерландів визнав геноцид вірмен

[/see_also]

Відносини між Єреваном і Анкарою ускладнені питанням визнання геноциду вірмен в Османській імперії, підтримкою Туреччиною Баку в збройному конфлікті між Азербайджаном і Вірменією за контроль над Нагірним Карабахом (Арцахом).

Згідно з даними істориків, в роки Першої світової війни в Османській імперії було вбито до 1,5 млн вірмен. Туреччина заперечує, що вбивства вірмен під час війни є геноцидом. Анкара вважає те, що сталося в 1915 році, є подією, яка могла б статися з будь-якою громадою в умовах війни.

На визнанні світовою спільнотою геноциду вірмен наполягає Вірменія.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися