Відмова США від контактів на вищому рівні з Польщею: ЗМІ опублікували документ-підтвердження

7 березня 2018, 17:59
757
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ЗМІ опубліковали документи МЗС Польщі

Польський портал Оnet.pl опублікував документ, що підтверджує відмову уряду США від контактів з вищими посадовими особами Польщі через резонансний закон про Інститут нацпам'яті.

Раніше Onet писав, що під час зустрічі з послом Польщі, заступник держсекретаря з питань Європи і Євразії Весс Мітчелл заявив, що оновлений закон про Інститут нацпам'яті неприйнятний для США, оскільки порушує свободу слова.

Виходячи з цього, послу повідомили, що зустрічі на вищому рівні між керівництвом Польщі та США неможливі до врегулювання ситуації.

У Міністерстві закордонних справ Польщі та Держдепі моментально спростували інформацію ЗМІ. У відповідь редактори Onet опублікували аналіз внутрішніх документів посольства Польщі в США, проведений головою політичного кабінету МЗС Яном Парісом. Видання відмовилося розкривати своє джерело з міркування безпеки.

Зокрема, після зустрічі з Мітчеллом посольство Польщі опублікувало службову записку від 20 лютого, під номером Z-99/2018, аналіз якої провів Паріс.

"Через важливість США для нашої безпеки створилася неприйнятна ситуація, коли президенту чи прем'єр-міністру не вдається координувати дії з головним союзником... На мою думку, врегулювання спору з США є більш важливим, ніж суперечка з Ізраїлем або переговори з ЄС", - йдеться в записці.

Оновлений польский закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу та його доброго імені", набув чинності 1 березня 2018 року.

Дивіться також

Закон запроваджує кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

Президент Дуда в своєму поданні в Конституційному суді опротестували формулювання в оновленому законі про "українських націоналістів" і "східну Малопольщу."

 

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Вчора, 19:25

article_img
Спецслужби Німеччини візьмуть під контроль діяльність партії АдН
Геополітика

Вчора, 22:44

article_img
Шотландські націоналісти запропонували призупинити Brexit
Мистецтво

Вчора, 15:40

article_img
Хто ці люди. Що потрібно знати про учасників нацвідбору на Євробачення 2019

Вибір редакції

Події

Вчора, 16:15

article_img
Володимир Зеленський під час новорічних свят виступав у Польщі
Геополітика

Вчора, 16:28

article_img
Вийти не можна залишитися. Чому угода щодо Brexit опинилася під загрозою зриву
Наукпоп

Вчора, 07:06

article_img
Кривавий Місяць. Наприкінці січня на жителів Землі чекає незвичайне затемнення