Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Відлига між Північною та Південною Кореєю: чому вона довго не триватиме

25 лютого, 10:38
946
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Північнокорейські вболівальниці з маленькими прапорами об'єднаної Кореї

Олімпійські ігри принесли на Корейський півострів безпрецедентне потепління у відносинах Півночі та Півдня. Однак до возз'єднання далеко: за 70 років дві Кореї стали абсолютно різними державами з позиціями, у яких неможливий компроміс, пише журнал Новое Время.

Південна Корея доклала чимало зусиль, щоб північнокорейські спортсмени змогли виступити на Олімпіаді. Так, Сеулу після довгих переговорів з американським командуванням вдалося домовитися про перенесення щорічних спільних військово-морських навчань, які Кім Чен Ин розглядає як генеральну репетицію нападу на КНДР. Тепер вони відбудуться після Олімпіади.

Щоб північнокорейська делегація змогла потрапити у Пхьончан, Південна Корея послабила санкції, які забороняють кораблям КНДР з'являтися у прибережних водах південного сусіда. Також влада країни влаштувала теплий прийом сестрі північнокорейського лідера, яка ще рік тому була внесена до списку санкцій міністерства фінансів США через порушення прав людини на її батьківщині.

 

Візит високопоставленої північнокорейської делегації за участю сестри Кім Чен Ина Кім Є Чжон профінансувала Південна Корея / Фото: EPA

Крім того, витрати на участь у білій Олімпіаді північнокорейської делегації довелося оплачувати південнокорейцям: Рада зі співробітництва з Північчю зобов'язалася виділити $2,6 млн на проживання та харчування більше 420 артистів, тхеквондистів, журналістів та вболівальників із КНДР. Окремо було вирішено профінансувати візит високопоставленої делегації за участю сестри північнокорейського лідера Кім Є Чжон.

У свою чергу Кім Чен Ин розсипався у похвалах прийому, влаштованому Південною Кореєю його делегації, і зажадав і далі розвивати "теплий клімат примирення".

Чи хочуть жителі півдня об'єднуватися з мешканцями півночі?

Ідею возз'єднання розділених держав у єдину Південна Корея підтримує. У 2015 році незалежний корейський інститут політичних досліджень Asan Institute опублікував результати опитування, згідно з яким 80% південнокорейців виступають за об'єднання держав і лише 20% вважають, що провести його необхідно негайно. Багато хто бачить у цьому процесі важкий економічний тягар.

Однак південнокорейська молодь значно менше, ніж старше покоління, прагне стерти кордон на півострові. За даними опитування, опублікованого у грудні 2017-го урядовим Корейським інститутом національного об'єднання, 72% південнокорейців у віці від 20 до 30 років не вважають таке об'єднання необхідним.

Чому об'єднання неможливе

У 2017 році Північна Корея пережила кілька етапів посилення санкцій, до яких приєднався і Китай - головний торговельний партнер північнокорейців. З огляду на те, що на Китай припадає до 90% від сукупного обсягу зовнішньої торгівлі КНДР, підтримка ним санкцій здатна серйозно вдарити по економіці закритої держави, вважають експерти.

"Тиск не буде ослаблений, поки вони [північнокорейці] не зроблять те, що, на думку альянсу, буде значущим кроком у бік без'ядерного статусу", - заявив незабаром після початку Олімпіади у Пхьончані віце-президент США Майкл Пенс.

[Gallery]

У КНДР пройшов військовий парад - фото

[/Gallery]

Від військової політики Північної Кореї залежить не лише статус санкцій, а й міжкорейські відносини. "Сполучені Штати не готові змиритися з ядерною Кореєю і не погодяться на мир між Північчю та Півднем, який би не включав США як основну сторону переговорів", - зазначає доктор Маркус Белл, експерт з Кореї у Школі східноазіатських досліджень Шеффілдського університету у Великобританії.

Таким чином, шанси на об'єднання Кореї близькі до нуля, підсумовує Стефан Хаггард, директор Корейсько-тихоокеанської програми у Школі глобальної політики і стратегії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Як альтернативу він пропонує розглядати проблему з точки зору розрядки, тобто поступового ослаблення напруженості. Але і в цьому випадку перешкодою залишається ядерна і ракетна програми Північної Кореї, констатує експерт.

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу Новое Время - №7 від 22 лютого 2018 року

Головне

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ