Велика Британія вперше опублікувала дослідження про наслідки можливого виходу з ЄС

0 коментувати
Британські експерти описали негативні наслідки Brexit для країни

Британські експерти описали негативні наслідки Brexit для країни

Британські урядові експерти з адміністрації прем'єр-міністра Девіда Кемерона вперше прокоментували можливий вихід країни з ЄС, передає РБК

Зокрема, у своєму звіті урядові експерти пишуть, що в разі виходу Британії з ЄС замість заявлених двох років на відновлення економіки, торгівлі і відносин з ЄС, у країни піде на це не менше десяти років. Також, Лондону доведеться на двосторонній основі перепідписати десятки міжнародних угод, в яких Британія виступає як країна-член ЄС.

Найбільш вразливими до розриву зв'язків з ЄС, експерти Офісу називають галузь автомобілебудування, фінансові ринки та інвестиції, серйозний тиск Brexit буде чинити і на курс фунта стерлінгів. Раніше, банк HSBC попереджав, що в разі виходу з ЄС британська валюта може в короткий строк досягти паритету з євро і впасти до долара США до мінімуму з 1980-х років.

Оцінити прямий збиток для британської економіки експерти Офісу не взялися, але відзначили, що торгівля з Європейським союзом прямо чи побічно зачіпає 12,6% ВВП Великої Британії. Крім того, в країнах Євросоюзу зараз проживають понад 2 млн експатів - підданих Великої Британії. Вихід з Євросоюзу може поставити під сумнів їх право на працю, на отримання пенсій та медичних послуг.

Крім соціального захисту своїх експатів, мова йде про спільний доступ до бази медикаментів, про транскордонну безпеку та про право англійських рибалок проводити ловлю в територіальних водах європейських країн.

Наприклад, у разі успішної реалізації сценарію Brexit торгівля країни з ЄС буде здійснюватися за правилами СОТ, а це означає введення ряду мит на ввезення продукції в єдину Європу. На деякі товари (алкоголь, тютюн, цукор) мита перевищують 20%. Ціна питання велика – експорт тільки віскі в країни Євросоюзу за перше півріччя 2015 року склав £4,3 млрд (понад $6 млрд).

"Вихід з Євросоюзу означає порушення багатьох прав і зобов'язань: від доступу до спільного ринку до загальної політики щодо санкцій", - йдеться в доповіді.

19 лютого, Євросоюз і Велика Британія досягли історичної угоди про статус цієї країни в ЄС. Згідно з укладеною угодою, Лондон отримав особливий статус у складі ЄС. Перш за все, країні дозволили скоротити програму соціальної підтримки мігрантів.

Після цього, прем'єр-міністр Девід Кемерон закликав співгромадян проголосувати на користь збереження нинішнього реформованого членства Британії в Євросоюзі. Підтримує збереження країни у співдружності і великий британський бізнес.

Референдум щодо членства країни в ЄС офіційно призначений на 23 червня 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: