Великобританія передбачила російську авантюру в Сирії ще у 1957 році - Financial Times

1 коментувати
Передбачувана радянська реакція майже в точності відповідає сучасній політиці Росії

Передбачувана радянська реакція майже в точності відповідає сучасній політиці Росії

Розвідка Великобританії ще в 1957 році описала можливість російської військової компанії в Сирії у відповідь на дії США, направлені на усунення лояльного до Кремля режиму в Дамаску

Так, в розсекреченій у п'ятницю, 23 жовтня доповідній записці для британського прем'єр-міністра Гарольда Макміллана (підготовленої у 1957 році), говорилося про те, що Кремль різко відреагує на спробу США позбутися дружної до Кремля влади в Дамаску, пише РБК з посиланням на The Financial Times.

Британському прем'єру доповідалося, що Москва спробує зірвати спроби прибрати сирійський режим, "використовуючи всі засоби, за винятком тих, які  могли б призвести до війни з Заходом", сказано в документі.

У записці перераховуються можливі заходи, на які може піти радянська влада, наприклад, масштабне постачання зброї в Сирію, розміщення в цій країні авіації, бомбардування ворожих сирійській владі сил, "війну нервів" з Туреччиною і направлення в Середземне море кораблів в якості подразника для НАТО.

У доповіді також не виключалося, що у Сирії могли з'явитися загадкові радянські "добровольці".

The Times зазначає, що сценарій, описаний у секретному матеріалі, в значній мірі збігається з поточною політикою Росії в Сирії. Дії Москви будуть спрямовані на "покращення ситуації" для прокремлівських сил і "створення проблем" для Заходу, де тільки можливо, говорилося в документі.

Мало того, британці прогнозували, що Кремль "розв'яже всесвітню пропагандистську кампанію, яка покаже Сирію в якості невинної жертви агресії Заходу (в першу чергу, США, Сполученого Королівства та Франції).

На цьому тижні, журналісти агентства Bloomberg, посилаючись на високопосадові джерела в Москві, описали подальші дії РФ в Сирії і повідомили справжню мету російського військового втручання, зазначивши, що вона є більш масштабною, ніж вважалося раніше

Так, у Кремлі вважають, що принципові ризики для Росії з'являться лише в тому випадку, якщо Саудівська Аравія, Туреччина і Катар, які підтримують антиасадівські угруповання, різко збільшать їм військові поставки у відповідь на російське втручання.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: