Велика Британія оголосила дату початку процедури Brexit

0 коментувати
Лондон запустить в дію 50-ту статтю Лісабонського договору на наступному тижні

Лондон запустить в дію 50-ту статтю Лісабонського договору на наступному тижні

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей офіційно оголосить про початок процедури виходу країни зі складу ЄС 29 березня, повідомляє BBC

Як повідомили на Даунінг-стріт, Мей у середу, 29 березня, офіційно повідомить про початок Brexit 27 членів ЄС.

Таким чином, Лондон запустить в дію 50-ту статтю Лісабонського договору, згідно з якою, країна має право на вихід зі складу Євросоюзу.

Нагадаємо, під час референдуму 2016 року за вихід Великої Британії з Європейського союзу висловився 51,9% виборців, за продовження членства в ЄС виступили 48,1% виборців. Проте, відсоток підтримки виходу з ЄС був нерівномірним по всій території Великої Британії. Так, у Шотландії більшість населення проголосувало проти Brexit.

16 березня королева Великої Британії Єлизавета II офіційно надала прем'єр-міністру Терезі Мей право ініціювати переговори щодо виходу зі складу Євросоюзу.

Після схвалення королеви, британський уряд зможе в будь-який момент почати процедуру виходу зі складу ЄС.

Однак, в процесі виходу з ЄС для британців створюється низка внутрішньополітичних ризиків, зокрема поява додаткового козиря в руках шотландських націоналістів, які  наполягають на проведенні нового референдуму про незалежність Шотландії.

13 березня перший міністр Шотландії Нікола Стерджен запропонувала провести новий референдум про незалежність перед виходом Великої Британії з Європейського Союзу.

За словами Стерджен, вона хоче провести такий референдум в кінці 2018 року, або на початку 2019 року.

Перший референдум з питання про незалежність Шотландії пройшов 18 вересня 2014 року. За остаточними результатами, за незалежність Шотландії висловилися 44,7% виборців, проти - 55,3%.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: