Велика Британія і Євросоюз досягли історичної угоди: що це означає

Девід Кемерон підкреслив, що досягнутих домовленостей буде достатньо, щоб рекомендувати своїм громадянам висловитися на референдумі за те, щоб країна залишилася в складі Євросоюзу

Девід Кемерон підкреслив, що досягнутих домовленостей буде достатньо, щоб рекомендувати своїм громадянам висловитися на референдумі за те, щоб країна залишилася в складі Євросоюзу

Європейський Союз і Велика Британія пізно ввечері в п'ятницю, 19 лютого, досягли історичної угоди про статус цієї країни в Єдиній Європі

НВ наводить всі подробиці про домовленість, досягнуту після місяців напружених переговорів.

Чого домоглася Велика Британія

За підсумками переговорів Об'єднане Королівство домоглося того, що отримає спеціальний статус в Євросоюзі. Це означає, що Велика Британія:

- не стане брати участь у більш тісній інтеграції держав - членів ЄС,

- не перейде на євро,

- отримає можливість захищати власну економіку (поки докладно невідомо, що саме це означає),

- введе жорсткі обмеження для мігрантів з ЄС. Їм буде складніше отримати допуск до системи соціального захисту. Важливо підкреслити, що Велика Британія є однією з країн з найбільш розвиненою системою соцгарантій в Європі.

Чим важлива ця домовленість

У липні у Великій Британії пройде референдум щодо членства в ЄС. Прем'єр-міністр Девід Кемерон підкреслив, що досягнутих домовленостей буде достатньо, щоб рекомендувати своїм громадянам висловитися на референдумі за те, щоб країна залишилася в складі Євросоюзу.

За останніми даними, 43% британців віддали би голос за вихід з Євросоюзу, 40% висловилися за збереження Великої Британії у складі ЄС, ще 17% не змогли прийняти остаточного рішення.

Остаточна дата референдуму буде визначена після засідання кабінету міністрів, яке має відбутися 20 лютого.

Чому гостро постало питання про вихід Великої Британії з ЄС

Вихід з Євросоюзу обговорювався у Великій Британії з моменту вступу до нього в 1973 році. Однак як ніколи близьким до виходу з ЄС Лондон опинився останнім часом. Британці висловлювали невдоволення неможливістю проводити незалежну міграційну політику, посиленням ролі європейської бюрократії та "нав'язуванням" єдиної європейської валюти.

Проведення референдуму щодо членства в ЄС було однією з основних передвиборних обіцянок Девіда Кемерона.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: