Отримаємо кредит на 1,6 млрд доларів. Україна і Велика Британія підписали меморандум про військову співпрацю

7 жовтня 2020, 21:40

Україна і Велика Британія підписали меморандум про посилення співпраці у військовій і технічній сферах, який передбачає виділення Україні кредиту в розмірі 1,6 млрд доларів і переобладнання Військово-морських сил ЗСУ.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, документ підписали в присутності президента Володимира Зеленського міністр оборони України Андрій Таран і його британський колега Бен Воллес.

Відео дня

Меморандум передбачає співпрацю в сфері оборони і виділення Україні кредиту в розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів (1,6 млрд доларів).

«Це має суттєво підвищити ефективність і скоротити терміни реалізації спільних проєктів в оборонній сфері, що є критично важливим в умовах загострення ситуації, яка розгортається в Чорноморському регіоні», - заявили в Офісі президента.

Європейська правда повідомляє, що меморандум передбачає переобладнання українських ЗС сучасними ракетними катерами, які будуть відповідати стандартам НАТО.

Також повідомляється, що Зеленський в рамках візиту до Великої Британії відвідав базу королівських ВМС в Портсмуті і оглянув авіаносець Prince of Wales.

Володимир Зеленський 7 і 8 жовтня перебуває з офіційним візитом у Великій Британії. У вівторок він з дружиною Оленою Зеленською зустрівся з герцогом і герцогинею Кембриджськими.

«Дуже важливий візит. Вважаю, що історичний візит. Перш за все, очікую на зустріч з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Підпишемо важливий історичний договір про стратегічне партнерство і про торгівлю між нашими країнами. Друге питання - це підписання меморандуму з приводу розвитку військово-морського флоту... на суму 1,25 млрд фунтів стерлінгів», - коментував свою поїздку глава держави.

Показати ще новини
Радіо NV
X