Вашинґтон приготував Кремлю відповідь на російську активізацію в Арктиці

1 коментувати
Не виключено, що США готуються до видобутку корисних копалин у регіоні

Не виключено, що США готуються до видобутку корисних копалин у регіоні

Президент Барак Обама запропонує у вівторок прискорений план щодо купівлі нового важкого криголама для американських арктичних вод, повідомляє Reuters

Зокрема, у Білому домі вважають, що швидко тануча океанська крига стала причиною збільшення судноплавства, в якому Сполучені Штати сильно відстали від Росії. Обама збирається запропонувати Конгресу купити важкий криголам до 2020 року, коли очікується збільшення регулярного транзиту вантажів, замість 2022 року.

Спостерігачі вважають, що до цього кроку Вашингтон підштовхнули лобісти освоєння Арктики всередині і за межами президентської адміністрації, які готуються до збільшення навігації та видобутку корисних копалин у регіоні.

При цьому, на шляху реалізації такого проекту є деякі труднощі: криголами коштують приблизно по мільярду доларів кожен, і американський конгрес повинен буде погодитися платити за розширення флоту.

Білий дім каже, що цей крок потрібен для забезпечення безпеки в складній арктичній ситуації, а також для того, щоб не відставати від Росії.

У американської берегової охорони було сім криголамів, але останнім часом флот зменшився до трьох суден і тільки один з них, за даними Білого дому, є важким кораблем.

Раніше повідомлялося, що присутність російської армії в Арктиці будет значно посилено до кінця поточного року.

Мілітаризація російської Арктики відбувається на тлі посилення напруженості між Росією і Заходом через конфлікт в Україні і готується в ООН до розгляду спірних кордонів в Арктиці.

Також, Кремль намагається включити в сферу економічних інтересів РФ значні території арктичного Півночі, при цьому, використовуючи як дипломатичні, так і військові інструменти.

На початку серпня Москва повторно подала в ООН заявку на розширення меж континентального шельфу в Арктиці за рахунок приєднання хребта Ломоносова та інших ділянок дна Північного Льодовитого океану. На багатий ресурсами арктичний шельф крім РФ претендують Канада, Данія, Норвегія і США.

Росія до 2017 року запланувала створення нового арктичного командуванняПівніч "для захисту національних інтересів в Арктиці". При цьому, стало відомо, що на островах в Північному Льодовитому океані розміщені російські зенітні ракетно-гарматні комплекси Панцир С-1.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: