AstraZeneca відстала від графіка виробництва вакцини від коронавірусу на два місяці

27 січня 2021, 03:52

Збої поставок вакцини від коронавирусной інфекції COVID-19 британсько-шведської компанії AstraZeneca викликані двомісячним відставанням від графіка виробництва.

Про це заявив глава компанії Паскаль Соріо, повідомляє La Repubblica.

«Перший етап виробництва вакцини здійснюється на двох заводах у Бельгії та Нідерландах. З виробництвом основного компонента препарату виникли ускладнення… Ми відстаємо від графіка на два місяці, але зараз вже працюємо над вирішенням цієї проблеми», — розповів Соріо.

Відео дня

Він пояснив, що на бельгійському заводі, наприклад, проблема пов’язана з фільтрацією вакцини перед її розливом в ампули.

На запитання журналістів, чому аналогічного технічного збою не відбулося при поставках препарату до Великої Британії, глава AstraZeneca повідомив, що контракт з Лондоном був укладений на три місяці раніше, що дозволило усунути несправності.

«У період з лютого по березень ми відновимо виробництво на максимальній потужності також для ЄС», — додав Соріо.

Він зазначив, що після схвалення їхньої вакцини EMA (європейський регулятор) фармакологічна компанія одразу ж направить до ЄС 3 млн доз препарату, поставки вакцини очікуються також протягом наступних трьох тижнів.

До кінця лютого AstraZeneca має намір відправити до Європи 17 млн доз.

Соріо нагадав, що в Євросоюз направляється 17% від загальних обсягів виробництва фармакологічного гіганта, при цьому у компанії є зобов’язання поставити вакцину некомерційним організаціям.

Вакцина AstraZeneca, розроблена в Оксфордському університеті, ще не схвалена регуляторним органом ЄС, але, як очікується, отримає зелене світло в кінці цього місяця, що відкриє шлях до початку вакцинації. Представник AstraZeneca заявив в п’ятницю, що «обсяги поставок будуть нижче, ніж спочатку передбачалося», не надавши подальших подробиць. У своїй письмовій заяві він повідомив, про зниження ефективності виробництва для європейського ланцюжка поставок, однак заявив, що фірма продовжує нарощувати обсяги виробництва.

Показати ще новини
Радіо NV
X