В уряді Німеччини заговорили про можливість скасування санкцій проти Росії

25 вересня 2015, 18:03
2467
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В уряді Німеччини заговорили про можливість скасування санкцій проти Росії - фото

Віце-канцлер вважає, що український конфлікт не повинен впливати на весь спектр відносин між Заходом і Росією

Віце-канцлер і міністр економіки ФРН Зігмар Габріель заговорив про можливість скасування санкцій проти Росії, повідомляє DW

Зокрема, це випливає зі зробленої ним в п'ятницю, 25 вересня заяви:

"Кожному має бути зрозуміло, що не можна з одного боку підтримувати санкції протягом тривалого часу, а з іншого - мати можливість просити про співпрацю... (тому - НВ) ми змушені будемо змінити наше ставлення до Росії ", - зазначив чиновник.

При цьому, Габріель заговорив про початок "інших та кращих відносин" наприклад, в контексті спорудження другої черги газопроводу Північний потік. Завершити цей процес поліпшення відносин має скасування введених проти Москви санкцій ЄС.

Крім того, міністр вважає, що український конфлікт не повинен впливати на весь спектр відносин між Заходом і Росією.

"Конфлікт навколо України не може настільки сильно впливати на відношення Німеччини, Європи та Сполучених Штатів до Росії, щоб вона "випала" як партнер (Заходу – НВ) в Сирії", - зазначив Габріель.

Віце-канцлер вважає, що якщо Росія посилить військові дії в Сирії, конфлікт стане ще запеклішим і змусить ще більше людей рятуватися втечею.

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що у врегулюванні сирійського конфлікту повинні брати участь США, Росія і ключові регіональні держави, включаючи Іран і Саудівську Аравію. Крім того, Меркель виступила за залучення у цей процес і сирійського президента Башара Асада.

Раніше, президент Франції Франсуа Олланд підтвердив готовність виступити за скасування санкцій ЄС, введених проти Росії, в разі успішного врегулювання ситуації в Донбасі.

Проте влада США ввела нові санкції відносно п'яти компаній російської оборонної промисловості, запідозрених у порушенні американського закону про нерозповсюдження озброєнь до Ірану, Північної Кореї та Сирії.

16 вересня Президент України Петро Порошенко своїм указом посилив санкційний тиск на Російську Федерацію, і ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня про застосування нових санкцій проти Росії.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською