В Україні немає "внутрішнього конфлікту", Крим і Донбас захопили російські солдати - постпред Німеччини в ООН

13 лютого, 05:22
9978
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні немає "внутрішнього конфлікту", Крим і Донбас захопили російські солдати - постпред Німеччини в ООН - фото

EPA

Німеччина не вірить російським словам про "внутрішній конфлікт" в Україні.

Російський міф про "зелених чоловічків" і "внутрішній український конфлікт" не відповідає дійсності, адже Крим і Донбас захопили і окуповують російські солдати, а Росія приховує правду про це.

Про це заявив під час засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген, передає Інтерфакс-Україна.

"Слухаючи (постійного представника РФ - ред) Василя Небензю, у мене прямо склалося враження, що це Україна напала на Росію, а не Росія на Україну", - відреагував на початку своєї промови Хойзген на висловлювання представника РФ, що прозвучали перед цим.

Постпред РФ, за чиєю вимогою і було скликано засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні, у своєму спічі традиційно звинуватив владу України в саботажі реалізації мінських угод, організації провокацій, створення важкої гуманітарної ситуації на Донбасі тощо.

Німецький дипломат також наголосив, що російські заяви про нібито "внутрішній конфлікт" в Україні - обман.

"Наші російські друзі роками говорять, і Василь знову це повторив, що, "в Україні внутрішній конфлікт через зміну уряду". Ми знаємо, що насправді це було російське вторгнення. Російські військові були безпосередньо залучені в окупації Криму і Донецька, і Луганська", - сказав Хойзген.

Він додав, що спроби представників РФ за допомогою різних неправдивих заяв дистанціюватися і уявити себе непричетними до того, що відбувалося в 2014 році в Криму і на Донбасі були пізніше нівельовані показаним по російському ж телебаченню визнанням, що президент РФ Володимир Путін наказав спецслужбам захопити Крим ще 20 лютого того року.

"Крим досі окупований, Донбас досі окупований. І все це за допомогою міфу про "зелених чоловічків", або що там хтось "брав долю в свої руки"? Ні, це були російські військовослужбовці. В 2014-2015 роках це ставало все ясніше", - заявив постпред ФРН в ООН.

Хойген також звернув увагу на спроби влади Росії приховати правду про участь ЗС РФ в боях проти України. Так, коли після серпня 2014 року з'явилися загиблі російські солдати, а комітет солдатських матерів у Санкт-Петербурзі став заявляти, що російські військові воюють на Донбасі, Путін своїм указом засекретив всі дані про втрати в ЗС РФ в мирний час, а комітет матерів був оголошений "іноземним агентом".

Нагадаємо, Росія звернулася до голови Радбезу ООН з проханням скликати засідання щодо ситуації в Україні під приводом четвертої річниці підписання Мінських угод.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською