В ООН мають намір рішуче домагатися припинення вогню у Сирії

2 березня 2018, 04:50
85
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сторони конфлікту грубо зневажають норми міжнародного гуманітарного права, які забороняють напади на мирних громадян і лікарні

В ООН не мають наміру відступати і будуть рішуче наполягати на виконанні положень резолюції Ради Безпеки, що закликає до 30-денного припинення вогню в Сирії, заявив спецпосланець Організації по Сирії Стеффан де Містура, передає Центр новин ООН.

"Ми не можемо дозволити собі такої розкоші (відмовитися від вимоги про припинення вогню). Не думайте, що в ООН опустили руки. Ми не маємо наміру здаватися, ми налаштовані рішуче, бо в іншому випадку відбудеться точно те ж, що сталося в Алеппо", - сказав де Містура в Женеві після зустрічі робочої підгрупи по Сирії, яка займається питаннями гуманітарної допомоги.

Представник ООН настійно закликав обидві сторони конфлікту припинити обстріли і дати можливість доставити допомогу тим, хто її найбільше потребує, особливо в Східній Гуті.

"Я хотів би, щоб ви всі знали, що ООН не відступить від своєї вимоги повністю виконати (резолюцію) 2401. Ми до посиніння будемо і далі чинити тиск на обидві сторони - я підкреслюю, на обидві сторони, тому що обстріли веде і та, і інша сторона... ми будемо домагатися припинення обстрілів районів, контрольованих або тією, або іншою з них, ми будемо домагатися пропуску гуманітарних вантажів, зокрема у Східну Гуту", - заявив де Містура.

Він також повідомив, що найближчими днями будуть опубліковані деталі нової ініціативи щодо продовження політичного процесу.

Спеціальний радник де Містури по гуманітарній ситуації в Сирії Ян Егеланн закликав Москву і Вашингтон зупинити насильство у Східній Гуті.

"Ми знову звертаємось до Росії, США і тих країн, які мають вплив у Східній Гуті і в інших місцях, ми благаємо їх допомогти нам у ряді питань: отримати можливість щотижня надсилати кілька гуманітарних колон, які могли б дістатися до всіх районів Східної Гути, вивезти понад тисячу пацієнтів, які потребують термінової евакуації...", - сказав Егеланн.

Він підкреслив, що сторони конфлікту грубо зневажають норми міжнародного гуманітарного права, які забороняють напади на мирних громадян і лікарні.

Раніше повідомлялося, що незважаючи на резолюцію Радбезу, обстріли у Сирії тривають.

Нагадаємо, що 24 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію про 30-денне припинення вогню в Сирії.

З 27 лютого з 09:00 до 14:00 у Східній Гуті повинні були початися гуманітарні паузи для виходу мирного населення із зони бойових дій. Однак режим тиші порушили. 28 лютого сирійські урядові війська продовжили наземний наступ.

Згідно з даними правозахисників, авіанальоти і артилерійські обстріли передмістя Дамаска Східної Гути з боку режиму Асада тривають з 18 лютого. У результаті загинули щонайменше 601 особа. За даними правозахисників, в авіанальотах бере участь російська бойова авіація.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Вчора, 19:25

article_img
Спецслужби Німеччини візьмуть під контроль діяльність партії АдН
Геополітика

Вчора, 22:44

article_img
Шотландські націоналісти запропонували призупинити Brexit
Мистецтво

Вчора, 15:40

article_img
Хто ці люди. Що потрібно знати про учасників нацвідбору на Євробачення 2019

Вибір редакції

Події

Вчора, 16:15

article_img
Володимир Зеленський під час новорічних свят виступав у Польщі
Геополітика

Вчора, 16:28

article_img
Вийти не можна залишитися. Чому угода щодо Brexit опинилася під загрозою зриву
Наукпоп

Вчора, 07:06

article_img
Кривавий Місяць. Наприкінці січня на жителів Землі чекає незвичайне затемнення