В ОБСЄ висловили занепокоєння з приводу ситуації з РИА Новости-Украина

15 травня 2018, 21:36
189
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Арлем Дезір вважає, що дії СБУ можуть бути "непропорційним втручанням у діяльність ЗМІ"

Фото: osce.org

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір 15 травня висловив стурбованість з приводу рейду українських спецслужб в офісі російського державного інформаційного агентства РИА Новости-Украина.

Його заява опублікована на сайті ОБСЄ. Крім РИА Новости-Украина, в заяві також йдеться про російський пропагандистський каналі RT (Russia Today - ред.), в офісі якого нібито теж були співробітники СБУ.

Однак у повідомленні СБУ згадується лише про зв'язок РИА Новости-Украина з московським офісом МИА Россия сегодня, яке використовувало підконтрольну йому "мережу медіаресурсів в Україні" для підривних інформаційних акцій в рамках гібридної війни.

У повідомленні сказано, що обшуки выдбулися у п'яти офісах, які використовуються "зазначеним медіаресурсом" (РИА Новости-Украина - ред.) і за місцем проживання його окремих функціонерів.

Про обшуки в РИА Новости-Украина заявляла також головний редактор МИА Россия сегодня Маргарита Сімоньян.

"Я висловлюю серйозне занепокоєння з приводу ранкового рейду в російських медіаофісах у Києві, арешту журналістів та обшуків вдома у журналістів", - заявив Арлем Дезір.

Він додав, що боротьба з пропагандою "не повинна відставати від міжнародних стандартів і не повинна являти собою непропорційне втручання у діяльність ЗМІ".

У повідомленні ОБСЄ також сказано, що, "за наявними даними", українські спецслужби "разом з іншими журналістами" заарештували керівника РИА Новости-Украина Кирила Вишинського - "громадянина України, який також має російський паспорт".

 

Нагадаємо, 15 травня правоохоронці провели обшуки в київському офісі агентства РИА Новости-Украина, а його голові Кирилу Вишинському оголосили про підозру в державній зраді.

За даними СБУ, Вишинський отримав свою посаду в 2014 році за вказівкою відомого россійського пропагандиста, генерального директора МИА Росия сегодня Дмитра Кисельова і вибудував схему, яка мала би приховати фінансування з РФ. Оперативники спецслужби зафіксували, що навесні 2014 року Вишинський поїхав до Криму, де за завданням російського керівництва взяв безпосередню участь в пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку анексії півострова. За це закритим указом президента РФ Володимира Путіна нагороджений медаллю За заслуги перед Вітчизною. Після повернення до Києва Вишинський залучив підлеглих журналістів для створення матеріалів на користь терористичних організацій "Л/ДНР".

Розслідування проти агентства РИА Новости-Украина: всі подробиці

Ще 20 громадян України, які "були притягнуті до журналістської діяльності" в РИА Новости-Украина, згідно із заявою заступника голови СБУ Віктора Кононенка,  будуть проходити в розслідуванні в статусі свідків.

У зв'язку з цими подіями посольство Росії направило Міністерству закордонних справ України ноту протесту.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Сьогодні, 13:08

article_img
Роль СБУ у справі Коломойського: дружина Семочка виявилася сестрою дружини Боголюбова - депутат
Країни

Сьогодні, 03:27

article_img
ІД взяла на себе відповідальність за вибухи в російському Магнітогорську
Події

Вчора, 19:20

article_img
Парамедик назвав головну проблему з роботою "швидких" у Києві

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 09:01

article_img
Від готелів до заводів: у Коломойського є бізнес-імперія в США
Події

Сьогодні, 11:19

article_img
Зеленський про розслідування Схем: Ми торгуємо з усіма країнами СНД, але працюємо тільки в Україні
Картки

Сьогодні, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон