В'ятрович: У Польщі зростає антиукраїнська істерія

6 коментувати
Володимир В'ятрович: Прийняття резолюції перекреслить всі ті досягнення на політичному рівні
Фото: Олег Федонюк via Facebook

Володимир В'ятрович: Прийняття резолюції перекреслить всі ті досягнення на політичному рівні

Рішення польського Сейму проголосувати за резолюцію про визнання 11 липня Днем пам'яті поляків - жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА, призведе до охолодження відносин між Києвом та Варшавою, вважає історик і директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович

"Іменування події геноцидом передбачає одностороннє звинувачення української сторони в цьому конфлікті. При цьому замовчується той факт, що такі ж злочини зафіксовані і з боку польського підпільного руху по відношенню до України. Та ж Армія Крайова (збройні сили польського підпілля часів Другої світової війни) та інші військові формування брали участь у масових вбивствах українського цивільного населення", - сказав він в інтерв'ю НВ.

Крім того, заявив В'ятрович, встановлення дати 11 липня означає, що щорічно будуть влаштовуватися заходи, які будуть привертати увагу до цього конфлікту, а це мобілізує частину поляків, які мають українофобські погляди.

"Ми зараз спостерігаємо зростання антиукраїнської істерії в Польщі", - наголосив В'ятрович.

Єдино можливим варіантом врегулювання таких конфліктів історик назвав те, що пропонувалося і робилося політиками України і Польщі, - формат взаємних вибачень.

"На жаль, прийняття резолюції перекреслить всі ті досягнення на політичному рівні", - вважає В'ятрович.Він зазначив, що зараз в парламенті Польщі впливові сили, які мають електоральне поле серед нащадків тих, хто жив у Західній Україні і був свідком Волинської трагедії.

"Правляча партія Право і справедливість, будучи до цього в опозиції, експлуатувала цю тему у своїй політичній боротьбі. Прийняття такої резолюції було однією з її передвиборчих обіцянок. Крім того, у них в суперниках є ще більш праві та консервативні сили - Конгрес нових правих. Тому боротьба за праву частину польського електорату йде неабияка, і помірно праві намагаються зберегти електорат за собою. А значить, обидві політичні сили розганяють тему Волині до національного масштабу", - розповів В'ятрович.

Він також зазначив, що однією з особливостей польського суспільства є те, що воно набагато більш історизоване, ніж українське: поляки краще знають свою історію.

Повне інтерв'ю з В'ятровичем читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №27 від 29 липня 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: