Україні загрожує навала нелегальних мігрантів. Які є передумови для цього

11 липня 2018, 14:57
1040
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Багатьох нелегальних мігрантів, які хочуть потрапити на територію ЄС, приваблює Німеччина

Україна незабаром може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості нелегальних мігрантів. Зараз країни Євросоюзу суттєво посилюють протидію незаконній міграції. Відповідно, ці потоки переорієнтуються на інші напрямки, у тому числі і до України. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав, що Україні слід посилювати міграційне законодавство та криміналізувати відповідальність за незаконний перетин державного кордону. Також правоохоронні органи мають завадити потраплянню незаконних мігрантів до країни і посилити інженерне облаштування самого кордону.

Цьогоріч нелегальна міграція зросла приблизно на 20%, повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. З початку цього року Україна вже відмовила у в'їзді майже 2 тис. потенційних мігрантів, за незконний перетин кордону затримано 420 людей.

У 2018 році за незконний перетин кордону затримано 420 людей

Набільше нелегальних мігрантів затримують із В'єтнаму, Афганістану, Індії, Шрі-Ланки, а також з країн пострадянського простору. Більшість із них використовують Україну як транзитну країну і рухаються далі до Євросоюзу.

“Іноземці приїжджають, мають дійсні документи для перетину кордону і запрошення нібито від учбових закладів в Україні. Це зазвичай заклади другого або третього рівня, і вони нібито є студентами цих закладів. У результаті ретельної перевірки правоохоронцями ми заявляємо, що ці довідки видані, але таких студентів немає. Трапляється, що й університетів таких немає. Тоді ми такого "студента" ловимо на кордоні зі Словаччиною під час спроби незаконного перетину кордону”, - розповів Слободян.

Він додав, що близько тисячі нелегалів цьогоріч вже виявили на территорії України. Це ті іноземці, які порушували правила перебування в країні.

Мігранти не обирають Україну: причина

Усі роки, окрім початку та середини 90-х років, Україна була країною транзиту та походження нелегальних мігрантів. Про це розповів координатор проекту Без кордонів Максим Буткевич. За його словами, передумов для того, щоб Україна стала державою призначення для мігрантів, немає. Зокрема, з причин низького рівня життя, небезпек та поганої роботи правових механізмів.

“Якби ми стали країною призначення мігрантів, то це означало б, що справи у нас дуже покращилися”, - наголосив Буткевич.

Корумпованість державних служб

Посилення відповідальності за незаконний перетин держкордону не зменшить потік нелегальних мігрантів. Наприклад, у європейських країнах така норма відсутня, розповів експерт з питань міграції аналітичного центру Цедос Андрій Солодько.

Метою багатьох нелегальних мігрантів, які в'їхали на територію ЄС, є Німеччина

Це також може створити додаткове навантаження на український бюджет та в'язниці.

За його словами, насамперед потрібно посилити відповідальність тих, хто безпосередньо займається таким людським трафіком. Наразі якщо при перевозці нелегальних мігрантів правоохоронці не змогли довести торгівлю людьми, то за це правопорушник може отримати кілька років ув'язнення. Однак вироків таким "перевізникам" практично в Україні не виносять, наголосив Солодько.

“Якщо ви хочете боротися з нелегальною міграцією, то спочатку треба починати не з самих мігрантів, а з корупцією у міграційні службі та судовій системі. Міграційна служба видає фейкові посвідки на проживання. Від прикордонної служби залежить, наскільки далеко заїдуть мігранти, якщо заплатять”, - зазначив Солодько.

Головне

Політика

Сьогодні, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
Футбол

Вчора, 13:41

article_img
Президент українського футбольного клубу пояснив зняття команди з чемпіонату
LOL

Вчора, 21:33

article_img
У Києві люди протестували проти проплачених мітингів. За гроші

Вибір редакції

Країни

Вчора, 19:27

article_img
Небезпечна слава. Через вірусне відео та зустріч із Мессі семирічний афганський хлопчик став ціллю талібів
Політика

Вчора, 11:42

article_img
Ізоляція російського інтернету і Мосійчук, готовий до самоспалення
Політика

Вчора, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"