Україна здатна оживити занепалий дух Європи - французький філософ

23 лютого, 14:28
1113
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна здатна оживити занепалий дух Європи - французький філософ - фото

ЕРА

Бернар-Анрі Леві називає приєднання України до ЄС своєю заповітною мрією

Відомий французький філософ і письменник Бернар-Анрі Леві вважає гіпотетичне приєднання України до ЄС "величезною перевагою" для Європи.

Про це він заявив в інтерв'ю журналу НВ.

"Входження України до ЄС - мабуть, моя найзаповітніша мрія. Цього пристрасно бажає Україна, але й для Європи це стане величезною перевагою, оскільки Україна - велика країна з величезним потенціалом і величезною силою духу, здатна оживити занепалий дух Європи", - переконаний французький інтелектуал.

За його словами, моновистава У пошуках Європи, яку Леві покаже 28 березня в Києві, присвячена саме цій темі. "[Вистава] про те, чому важливо, щоб Україна якомога швидше стала країною ЄС. Сьогодні шанс України цього досягти залежить не тільки від нас, громадян Західної Європи, але і від українців, - переконаний Леві. - Важливо донести це бажання і аргументи, які його супроводжують. На своій виставі в Києві я хочу зробити таку демонстрацію українців і європейців у спільному європейському полі".

Він також пообіцяв приїхати навесні до України "з журналістами та тележурналістами з усієї Європи і США". "Я хочу, щоб Європа і весь інший світ стали свідками цих сильних вібрацій демократичного духу, який є в українців", - підкреслив Леві.

При цьому філософ зазначив, що його віру в Україну підживлюють "воля до реформ, воля до відкритого суспільства, прагнення до прозорості інститутів", які посилилися після подій Революції Гідності.

"Так, я розумію, що результати [подій Майдану] все ж недостатні, знаю, що у багатьох людей є певне розчарування тим, що відбувається. Уряд не досяг всього того, на що сподівався народ. Але той дух, який є у людей в Україні, він став лише сильнішим і виразнішим", - заявив Леві.

Колишній військовий журналіст, сьогодні 70-річний Леві - один з найбільш яскравих адвокатів України в Європі. У лютому 2015 року філософ побував на українській передовій. Відразу після трагедії під Дебальцевим разом з президентом Порошенком він вилетів до Краматорська, де спілкувався з військовими, що вижили в трагічній операції. А потім говорив про російську агресію в Україні на найбільш знакових публічних майданчиках Європи, за що став нев'їзним до Росії.

Читайте повну версію цього матеріалу в свіжому номері журналу НВ - №6 від 21 лютого 2019 року

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською