Україна заявила про необхідність перебудови Радбезу ООН через право вето Росії

20 грудня 2017, 19:24
116
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сергій Кислиця: Рада безпеки ООН потребує радикальних реформ

Фото: UKR Mission to UN‏ via Twitter

Представник України Сергій Кислиця під час засідання Ради безпеки ООН заявив про необхідність реформування цього органу заради підтримки інтересів всього міжнародного співтовариства, а не "групи п’яти"

"Без радикальної реформи та повної перебудови Ради безпеки в нинішньому її вигляді ми можемо очікувати лише тих же затяжних дискусій, іноді навіть цікавих, але з обмеженим ефектом, коли необхідні реальні та узгоджені рішення", - заявив він, передає Укрінформ.

Кислиця наголосив, що ефективність роботи Радбезу ООН обмежує відсутність механізму подолання вето, яке мають право застосовувати п'ять постійних членів: Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція.

"Право вето постійних членів Ради означає, що рішення по суті можливе лише тоді, коли інтереси п'яти не просто співпадають, але принаймні не перетинаються. В інших випадках Рада залишається паралізованою", - сказав він.

За його словами, існуючий вибірковий підхід до виконання резолюцій також не сприяє здатності Ради досягати результату.

І останнє, як зазначив представник України, Радбез ООН буде ефективним тоді, якщо всі держави-члени поважатимуть Статут ООН та норми та принципи міжнародного права.

"Яскравий приклад [нехтування міжнародним правом] – це агресивна політика Російської Федерації щодо своїх сусідів. У 2008 році Росія окупувала частину території Грузії. У 2014 році вона незаконно окупувала і здійснила спробу анексії Криму", - навів приклад Кислиця.

Росія неодноразово накладала вето на резолюції Радбезу ООН щодо Криму, Донбасу, КНДР та Сирії. Зокрема, вона 11 разів використала право вето, щоб заблокувати прийняття резолюцій щодо Сирії. Також Росія ветувала резолюцію про створення Міжнародного трибуналу щодо розслідування причин падіння малайзійського літака Boeing 777 на Донбасі у липні 2014 року.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року США і Росія виступили проти зміни права вето постійних членів Ради безпеки ООН в ході реформи організації.

Головне

Події

Вчора, 10:12

article_img
Помста за бійців ООС. Окупанти зазнали серйозних втрат під час невдалої атаки - відео
Події

Вчора, 16:08

article_img
Укроборонпром назвав п'ять кращих військових розробок 2018 року
Події

Вчора, 16:36

article_img
Четверта смерть з початку року: у Львові від кору померла жінка

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 08:22

article_img
Сприятиме інфляції. Українці отримуватимуть готівку замість субсидій
Країни

Вчора, 23:34

article_img
Життя у темрявi. Як альбіноси Танзанії рятуються від полювання на себе та міфів, що вбивають
Картки

Вчора, 13:12

article_img
Що таке буллінг і як з ним боротися