Україна увійшла до трійки лідерів за розміром завданих Росії збитків

19 лютого, 11:16
2835
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна увійшла до трійки лідерів за розміром завданих Росії збитків - фото

EPA

За даними експертів, обмежувальні заходи завдали економіці Росії збитки у розмірі $ 6,3 млрд

У Мінекономрозвитку РФ заявили, що Україна увійшла до трійки лідерів за розміром завданих Росії збитків за допомогою економічних обмежень.

За даними російського відомства, лідером за кількістю введених обмежень щодо російських товарів став Євросоюз (25), на другому місці - Україна (22), на третьому - Індія (16), далі йдуть Білорусь (13), Туреччина (12) і США (9).

За прогнозованими збитками економіці Росії на першому місці опинився ЄС ($2,4 млрд), на другому - США ($1,1 млрд), на третьому - Україна ($775 млн). Далі йдуть Туреччина ($713 млн), Індія ($377 млн), Іран ($320 млн) і Китай ($174 млн).

Згідно з експертною оцінкою, обмежувальні заходи, введені проти російських товарів, завдали економіці Росії збитків у $6,3 млрд.

Металургійний сектор РФ зазнав найбільших втрат - майже $4 млрд, на другому місці сільськогосподарська промисловість - $1,1 млрд, далі йде хімічна промисловість - $640 млн.

У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію щодо анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну в Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів.

В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більше 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами.

Крім того, Україна через агресію Росії втратила більше 16% ВВП.Країни Заходу (ЄС, США, Японія), також сама Україна, у відповідь на агресію РФ ввели секторальні і персональні економічні антиросійські санкції і обмеження на постачання товарів. У 2017 році США розширили санкції проти Росії за її втручання в президентські вибори 2016 року.

У 2018 році Вашингтон розширив cанкції за отруєння екс-агента Сергія Скрипаля в Великій Британії. Також готується другий пакет санкцій, який передбачає заборону на операції з активами найбільших держбанків РФ в США, заборону на операції з новими російськими борговими зобов'язаннями, заборону на проведення операції з американським доларом, обмеження авіаперельотів російських компаній у США і т.д. Другий етап санкцій поки не введений в дію.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською