Напад і захист. Як Росія атакує в кіберсфері, та які документи не стануть цифровими — інтерв'ю НВ з американською експерткою з кібербезпеки

13 листопада 2021, 09:25
NV Преміум

Лора Галанте, американська спеціалістка з кібербезпеки, допомогою якої користуються уряди західних країн і НАТО, розповідає, як президент Джо Байден зупинив російські хакерські атаки на Америку, та аналізує диджитал-безпеку пересічного українця.

Лора Галанте, яка в США є визнаним фахівцем у сфері протидії кіберзагрозам, зустрічаючись із НВ в лобі київського готелю Hilton, широко усміхається. «Кібербезпека — це суворо, однак я дозволю собі усміхнутися», — одразу після привітання заявляє вона.

Відео дня

Галанте в Америці вважається чи не зіркою, адже регулярно з’являється на телевізійних ефірах та дописує до таких авторитетних видань, як Financial Times, Bloomberg і Wall Street Journal. Те, про що говорить і пише Галанте, вона добре знає з власної практики: у 2017му експертка, чиї ідеї та рішення вагомі для західних урядів та НАТО, заснувала власну компанію Galante Strategies, що тепер допомагає владним структурам різних країн та корпоративному сектору протистояти кібератакам.

Знаменитою Галанте зробив її виступ у рамках проєкту TED у квітні 2017го, в якому вона розповіла про російське втручання в американські вибори. Те відео набрало понад 2,5 млн переглядів.

Тепер вона завітала до Києва на запрошення проєкту Кібербезпека критично важливої інфраструктури України, започаткованому USAID (Агенцією США з міжнародного розвитку). Скориставшись цим, НВ попросив Галанте про інтерв'ю і дістав схвальну відповідь.

Показати ще новини
Радіо NV
X