Україна стала учасником Партнерства розширених можливостей НАТО

12 червня 2020, 17:18

Голова МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна стала учасником Партнерства розширених можливостей НАТО.

Відповідне рішення у п’ятницю, 12 червня, ухвалила Північноатлантична рада.

«Цей день настав. Я щиро вдячний нашим партнерам в Альянсі, завдяки яким це рішення стало можливим. Україна нарешті отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО. Ми робимо одні одних сильнішими разом!», — написав Кулеба в Twitter.

Відео дня

Програму розширених можливостей Альянс запустив в 2014 році.

Ініціатива спрямована на підтримку і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами Альянсу, які беруть участь в операціях і місіях під проводом НАТО. Її мета — посилити оперативну сумісність військ країн-партерів з силами НАТО.

Чим вищою буде ця сумісність, тим простіше і ефективніше участь таких держав в місіях і операціях Альянсу. Програма включає розширений доступ до ініціатив НАТО і більш широкий обмін інформацією.

На думку оглядачів, участь в Програмі свідчить про особливу близькість між країною-партнером та Альянсом.

Разом з Україною учасниками Програми є Австралія, Швеція, Фінляндія, Грузія та Йорданія.

У лютому 2019 року Верховна Рада закріпила в Конституції курс на членство України в ЄС і НАТО. «За» проголосували 334 депутати.

У прийнятому законі говориться, що це важливо на тлі зростання загрози Росії, як для європейської, так і для глобальної системи безпеки.

У 2019 році генсек НАТО Йєнс Столтенберг заявив, що в рамках відносин України і Альянсу буде запущена нова ініціатива, яка повинна об'єднати всі існуючі формати співпраці.

Показати ще новини
Радіо NV
X