Україна ризикує стати головною зоною конфлікту НАТО та Росії – німецький екс-генерал

14 травня 2018, 19:03
910
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ганс-Лотар Домрезе вважає Україну головною "кривавою раною" Європи

Конфлікт в Україні становить найбільшу небезпеку серед можливих зон конфронтації між Росією і НАТО, вважає Ганс-Лотар Домрезе, один з найбільш впливових німецьких генералів у відставці. Таку думку 65-річний Домрезе, який раніше очолював міжнародні сили в Афганістані та був командувачем Об'єднаних сил НАТО в нідерландському Брюнсумі, озвучив в інтерв’ю DW.

Він висловив сумнів, що росіяни нападуть на країни Балтії, але натомість назвав "кривавою раною" Україну.

"На сході України досі немає миру. Україна досі не контролює значну частину свого кордону з Росією. Це - відкрита рана, - відзначив Домрезе. - Якщо конфронтація в Європі й можлива, - а я вважаю Україну частиною Європи, - то саме там я бачу найбільшу небезпеку. На лінії розмежування може статися неконтрольована ескалація, що, у свою чергу, може мати ширші наслідки з залученням США".

Водночас, переконаний Домрезе, Німеччина обрала правильну позицію, коли в ході переговорів у Мінську запропонувала досягти припинення вогню на сході, а питання Криму "винести за дужки".

Якщо конфронтація в Європі й можлива, - а я вважаю Україну частиною Європи, - то саме там я бачу найбільшу небезпеку

Крім того, екс-генерал додав, що він "налаштований оптимістично" щодо подолання загрози можливого конфлікту з РФ. "Нам - Заходу, НАТО - вдасться вийти на конструктивний діалог з Росією, якщо ми скажемо, що наша мета - щонайменше докласти зусиль задля збереження миру. Крім того, в економічній співпраці також краще працювати один з одним, а не один проти іншого", - підкреслив екс-очільник міжнародних сил в Афганістані.

Оцінюючи загрозу військових дій Росії в країнах Балтії, Домрезе заявив, що "з військово-технічної точки зору, вони [росіяни] можуть це зробити, бо йдеться про невеликі країни".

"Але навіщо? Там немає нафти, вихід до Балтійського моря Росія має. Це стало б сумнівним досягненням, а втрати були б величезними, і ще ризик Третьої світової війни. Не думаю, що президенту Путіну та його радникам подобається така ідея. Тож там, в країнах Балтії, ситуація стабільна", - переконаний Домрезе.

 

Головне

Наукпоп

Вчора, 21:13

article_img
Обдурити світло. Британські фізики створили пристрій, який порушує закони природи
Футбол

Вчора, 22:38

article_img
Роналду виграв перший трофей з Ювентусом
Наукпоп

Вчора, 11:20

article_img
Всесвіте, тримайся. У Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 11:20

article_img
Всесвіте, тримайся. У Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд
Події

Вчора, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків
Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто