Україна підписала з ЄС важливі угоди в сфері юстиції та атомної енергетики

0 коментувати
Юрій Луценко і Мішель Конінкс підписали Угоду про співпрацю
Фото: ГПУ

Юрій Луценко і Мішель Конінкс підписали Угоду про співпрацю

Генеральний прокурор України Юрій Луценко та президент Європейської організації з питань юстиції (Євроюст) Мішель Конінкс 27 червня в Брюсселі підписали Угоду про співпрацю

Про це повідомляє УНІАН.

Після підписання документа Україна отримає можливість використовувати можливості Євроюсту. Київ розраховує, що це допоможе в розслідуванні тяжких злочинів транснаціонального характеру, зокрема, тероризму, незаконного обігу наркотиків, торгівлі людьми, корупції, кіберзлочинності, відмивання коштів, шахрайства й інших злочинів, вчинених з участю транскордонних злочинних організацій.

Україна та Євроюст зможуть створювати спільні слідчі групи, оперативного обмінюватися інформацією, координувати протидію транскордонної злочинності, допомагати одна одній у збиранні доказів.

Угода набуде чинності після ратифікації Верховною Радою України. Переговори щодо цього документу були розпочаті ще у 2006 році і є одним з критеріїв Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму.

Крім того, повідомляє УНІАН, в Брюсселі цього ж дня у присутності міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та європейського комісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлоса Моедаша було підписано Угоду про асоційовану участь України в програмі наукових досліджень і навчання Євроатому на період 2014-2018 років.

Це відкриває шляхи для участі українських наукових установ у перспективних проектах сфери ядерної енергетики, що сприятиме імплементації державою стандартів ядерної безпеки Європейського Союзу. Імплементація Угоди буде сприяти інтеграції України в європейське наукове співтовариство та посиленню міжнародного науково-технічного співробітництва в галузі ядерної енергетики.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: