Угорщина заблокує будь-які зустрічі на вищому рівні між Україною та НАТО

11 липня 2018, 12:31
1049
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

МЗС Угорщини: Позиція Будапешта щодо української освітньої реформи залишається незмінною

Угорщина заблокує будь-які зустрічі на вищому рівні між Україною і НАТО, повідомляє сайт угорського зовнішньополітичного відомства з нагоди початку саміту Північноатлантичного альянсу у Брюсселі. 

У прес-службі МЗС Угорщини знову наголосили, що позиція Будапешту щодо української освітньої реформи залишається незмінною.

Зокрема, в Будапешті очікують від України "припинення політики утиску прав національних меншин, в іншому випадку, угорський уряд буде блокувати прагнення України до євроатлантичної інтеграції".

"Уряд Угорщини також накладе вето на будь-які зустрічі на вищому рівні між НАТО та Україною і на рівні міністрів і накладе вето на всі спільні двосторонні заяви НАТО і України", - заявив в Брюсселі державний секретар зі зв'язків і парламентської координації Томаш Менцер.

Однак міністр додав, що Будапешт не блокуватиме зустріч з безпеки Чорноморського регіону, яка пройде за участю України та Грузії, і не буде блокувати спільну заяву за її підсумками.

Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО і України на вищому рівні через українську освітню реформу, яка, на думку Будапешта, обмежує права етнічних угорців. Крім того, Будапешт заявив про блокування євроінтеграційних устремлінь Києва до усунення "проблемних", на його думку, положень освітнього закону.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг вже закликав Угорщину і Україну вирішити суперечку щодо мовної статті закону про реформу освіти.

За даними ЗМІ, члени НАТО негативно поставилися до блокування Угорщиною співпраці з Україною. США офіційно заявили, що повністю підтримують зустрічі України та НАТО як на рівні голів держав та урядів, так і на рівні міністрів.

У травні Угорщина звернулась до генсека НАТО Йенса Столтенберга з вимогою переглянути політику щодо України через "провал реформ", але Альянс проігнорував всі пропозиції Будапешта.

Як Україна співпрацює з НАТО. Інфографіка

Головне

Політика

Сьогодні, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
Політика

Сьогодні, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
Події

Вчора, 21:08

article_img
В Одесі підпалили авто місцевого краєзнавця: він боровся проти незаконної забудови

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Гаджети

Сьогодні, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Політика

Сьогодні, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка