Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Угорщина висунула умову для скасування блокування співпраці між Україною і НАТО

13 лютого, 17:34
1756
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петер Сіярто

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто висунув умову для припинення блокування Будапештом співпраці між Україною і НАТО.

За словами Сіярто, для скасування угорського вето Україна повинна утриматися від реалізації Закону про освіту до того часу, поки не дійде згоди з національними меншинами, включно з угорською.

"Якщо український уряд видасть указ, згідно з яким призупиняється виконання Закону до того часу, поки ці консультації не закінчаться, це стане доброю основою для переговорів з пошуку способів вирішення ситуації", - додав він.

Сіярто зазначив, що Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського Закону про освіту без юридичних гарантій з боку Києва.

"Якби Угорщина відмовилася від свого права вето в міжнародних організаціях, тоді вона відмовилася б від єдиного інструменту, за допомогою якого вона зможе захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм", - підкреслив міністр.

За словами міністра, Будапешт витримав тиск країн-членів Альянсу, які вимагали не блокувати співпрацю між Альянсом і Україною.

"У міжнародній політиці все пов'язано між собою, і тому Угорщина не згодна з тим, що питання меншини не повинно бути пов'язане з правом вето в міжнародних організаціях", - сказав він.

Дивіться також

Раніше Угорщина застосувала право вето та заблокувала зустріч комісії Україна- НАТО на рівні голів Міноборони, яка мала відбутися 14 або 15 лютого.

Будапешт посів жорстку позицію щодо української реформи освіти, яка, на його думку, обмежує права угорської меншини здобувати освіту угорською мовою. Через позицію Будапешта свій візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі скасував міністр оборони України Степан Полторак.

Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт  блокуватиме подальше зближення України з ЄС, а також співпрацю за лінією НАТО. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує окремі норми освітньої реформи.

За словами генсека НАТО Йенса Столтенберга, в рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе розв'язання українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті.

Дивіться також

Головне

article_img
Меркель зажадала від Путіна забезпечити прохід українських кораблів до портів Азовського моря