Угорщина вимагає від НАТО переглянути політику щодо України через "провал реформ"

25 травня 2018, 16:39
466
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Віктор Орбан

Угорщина звернулась до генсека НАТО Йенса Столтенберга з вимогою переглянути політику щодо України через "провал реформ", але Альянс проігнорував всі пропозиції Будапешта, повідомляє Європейська правда.

Як пише видання, документ був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з прем`єром Віктором Орбаном. Він оприлюднений на сайті МЗС Угорщини.

У цьому документі стверджується, що "реформування України провалилося".

"Українська держава ослабла до тієї міри, що не здатна виконувати свої базові зобов’язання, забезпечувати верховенство права та здійснювати ефективне економічне, соціальне та політичне управління", - йдеться у документі.

Угорщина вважає, що Україна не досягла успіху "попри безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги і становить небезпеку для сусідів"

На цій підставі Будапешт пропонує переглянути підтримку, яку НАТО надає Україні

"Щоби зберегти стабільність у східному регіоні НАТО має адаптувати свою політику щодо України до нових обставин", - йдеться в документі.

У зверненні Будапешт підкреслив, що готовий відмовиться від всіх своїх звинувачень, якщо Україна не буде застосовувати мовну норму освітнього закону для національних меншин країн-членів НАТО.

Посадовець НАТО підтвердив журналістам ЄП отримання угорського меморандуму заявив, що зміна у відносинах з Києвом відсутня на порядку денному.

"НАТО надає Україні сильну політичну та практичну підтримку і не має планів щодо зміни цієї ситуації", – йдеться у коментарі НАТО.

В Брюсселі зазначили, що не коментуватимуть зміст угорських пропозицій, але запевнили, що бачать прогрес українських реформ.

Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО і України на вищому рівні через українську освітню реформу, яка, на думку Будапешта, обмежує права етнічних угорців. Крім того, Будапешт заявив про блокування євроінтеграційних устремлінь Києва до усунення "проблемних", на його думку, положень освітнього закону.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг вже закликав Угорщину і Україну вирішити суперечку щодо мовної статті закону про реформу освіти.

За даними ЗМІ, члени НАТО негативно поставилися до блокування Угорщиною співпраці з Україною. США офіційно заявили, що повністю підтримують зустрічі України та НАТО як на рівні голів держав та урядів, так і на рівні міністрів.

Головне

Геополітика

Вчора, 11:16

article_img
Президент Румунії закликав НАТО збільшити присутність у Чорноморському регіоні
Країни

Вчора, 20:20

article_img
В Албанії тисячі протестувальників вимагають відставки прем'єр-міністра
Футбол

Вчора, 23:32

article_img
Зінченко допоміг Манчестер Сіті вийти в чвертьфінал Кубка Англії

Вибір редакції

Євробачення

Сьогодні, 00:21

article_img
KAZKA в зоні ризику. Відео всіх виступів і думки журі у другому півфіналі нацвідбору на Євробачення 2019
Політика

Вчора, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти
Культура

Вчора, 10:29

article_img
Організатори Оскара відмовилися від планів вручити чотири нагороди під час реклами