Угорщина заявила, що співпраця з Росією вигідна Україні і ЄС

30 вересня 2016, 12:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Угорщина заявила, що співпраця з Росією вигідна Україні і ЄС - фото

Державний секретар Угорщини: ми не проти України, і ми не проти Росії

Угорщина вважає, що співпраця з Росією вигідна як ЄС, так і Україні, а політику антиросійських санкцій потрібно переглядати

В інтерв'ю Європейській правді державний секретар Угорщини Саболч Такач заявив, що від політики санкцій втрачають як ЄС, Росія, так і Україна, тому потрібно налагоджувати співпрацю з Москвою.

"... І тому я стверджую: співпраця з Росією вигідна і Європі, і Україні. Просто одночасно ми повинні знайти шлях переконати Росію", – зазначив угорський чиновник.

На думку Такача, Росія, як великий ринок і джерело дешевої енергії може дати багато для розвитку України.

"Ми не проти України, і ми не проти Росії. Але ви не скасуєте географію, Росія залишиться вашим сусідом. Тому співпраця між вашими державами – в інтересах і України, і Росії. Росія потенційно є прекрасним торговим партнером для України, і низький товарообіг між вашими країнами – це проблема", – додав він.

Дипломат заявив, що багато хто в ЄС вважає неефективною політику санкцій проти РФ, і лідери ЄС домовилися провести в жовтні детальне обговорення політики санкцій.

"Я не можу передбачити підсумки такого обговорення, але фактом є те, що в даний час низка країн – не тільки Угорщина – виступають за те, щоб зважити майбутнє санкцій. Від санкцій, які діють зараз, втрачають три сторони – Росія, Україна і ЄС", – вважає він.

Раніше, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що санкції проти Росії безглузді і шкодять Європейському союзу.

1 липня Рада ЄС продовжила економічні санкції щодо Росії ще на півроку, до 31 січня 2017 року. Індивідуальні санкції були продовжені також проти осіб, напряму причетних до агресії.

Відносини між Росією і ЄС значно погіршилися після російської агресії проти України - анексії Криму та російського вторгнення в східні області країни.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал