Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У США представили дослідження щодо таємних операцій Росії за останні 20 років

10 січня, 19:08
991
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

Впливовий сенатор-демократ Бен Кардін у середу, 10 січня, представив доповідь сенатського комітету з міжнародних справ, присвячену таємним операціям Росії за останні 20 років, повідомляє Голос Америки.

Це перше масштабне дослідження стратегії і тактики, використаних Кремлем за останні два десятиліття задля втручання в політичні процеси в країнах Європи і США.

У доповіді проаналізовано дії уряду Володимира Путіна, починаючи з 1999 року. У документі згадані Друга чеченська війна, вибухи житлових будинків у російських містах,  нерозкриті вбивства і замахи на журналістів, правозахисників і опозиціонерів, безпрецедентний тиск на некомерційні організації, знищення вільної преси і виборів у Росії.

Окремі глави присвячені корупції, зв'язкам влади з організованою злочинністю, використанню історії, культури та релігії для підтримки режиму. Серед постійно використовуваних Москвою інструментів названі військове втручання, кібератаки, дезінформація, підтримка радикальних політичних груп і партій, а також використання енергетичних ресурсів як засобів тиску.

"Путін вважає за краще використовувати ці асиметричні інструменти для досягнення своїх цілей тому, що він діє виходячи зі слабких позицій, обтяжених ослабленою економікою та армією, що не відповідає світовим стандартам... також він має мало союзників на світовій арені", - йдеться в доповіді.

У пострадянських державах і країнах Східної Європи російська влада використовувала військові інструменти, наприклад, в Грузії і Україні, або організовувала переворот, як в Чорногорії, або діяла шляхом підкупу політиків, як це було в Сербії, Болгарії та Угорщини. Скрізь приводом для російського втручання було рішення влади цих країн вибрати прозахідний шлях розвитку або зміцнити зв'язки з НАТО.

У доповіді наводяться приклади гібридних атак на європейські країни, втручання у вибори і референдуми в Великій Британії, Німеччині, Іспанії та Франції. Деякі європейські країни, включно з Великою Британією, Німеччиною і Францією, зуміли мінімізувати російський вплив, офіційно попередивши Кремль про жорстку відповідь на його дії.

Офіційно: Російські хакери атакували 21 штат під час президентських виборів в США

[/see_also]  

У дослідженні містяться понад 30 рекомендацій, які, як вважає сенатор Кардін, повинні бути негайно реалізовані Білим домом.

Серед них - створення міжвідомчого центру, який взяв би на себе нейтралізацію деструктивної політики Кремля. США також повинні розширити допомогу, яку вони надають союзникам в Європі і тим країнам, які поки не здатні самостійно протистояти російській фінансовій, енергетичній та інформаційної агресії. Зразком для створення нової міжнародної коаліції могли б стати принципи, згідно з якими була утворена коаліція по боротьбі з ІДІЛ.

Одним з найбільш ефективних інструментів автори дослідження вважають розкриття інформації про корупцію в Росії і наступні кроки для обмеження доступу Путіна і членів його найближчого кола до світової фінансової системи.


У грудні 2017 року президент Дональд Трамп озвучив основні положення нової редакції стратегії національної безпеки, яка стане каркасом американської зовнішньої політики на найближчі роки. Головними загрозами для інтересів Вашингтона прогнозовано названі КНДР і Іран.

Росія і Китай названі конкурентами США і державами-ревізіоністами, які прагнуть кинути виклик Вашингтону і підірвати його безпеку і процвітання.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 20:33

article_img
Консерватори без відома Терези Мей готують новий референдум щодо Brexit - ЗМІ

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися