Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У представництві США при ОБСЄ закликали РФ повернутися до складу СЦКК

19 січня, 03:52
139
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В ОБСЄ також закликали РФ наказати контрольованим нею бойовикам припинити вогонь на Донбасі

Місія США при Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) закликала Російську Федерацію повернути своїх представників дл Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі (СЦКК).

Про це йдеться в заяві офіційного представника США при ОБСЄ Гаррі Каміана, опублікованій на сайті Місії США при ОБСЄ.

"Сполучені Штати закликають Російську Федерацію припинити односторонні дії і повернути її представників до Спільного центру з контролю і координації (СЦКК)", - зазначив Каміан на засіданні Постійної ради Організації у Відні.

Як повідомив дипломат, СЦКК успішно виступав посередником у встановленні тимчасових так званих "вікон тиші", сприяючи припиненню вогню і створюючи безпечні зони біля об'єктів інфраструктури. За його словами, представники комунальних служб заявляли, що без цього важливого двостороннього механізму вони мають обмежені можливості з організації "вікон тиші" для проведення ремонтних робіт.

"Відмова Росії від цього механізму, на наш погляд, є ознакою великого небажання виконувати свої зобов'язання, зокрема щодо встановлення режиму припинення вогню у відповідності з Мінськими угодами", - заявив Каміан.

Також в ОБСЄ закликали РФ наказати контрольованим нею бойовикам припинити вогонь на Донбасі.

"Сполучені Штати повторюють свій заклик до Російської Федерації, як до винуватця цього конфлікту, віддати наказ силам, яких вона озброює, готує, якими керує і на чиєму боці воює, щоб досягти повного режиму припинення вогню, відвести їх озброєння від лінії зіткнення, як це передбачено Мінськими угодами, а також розвести сили", - підкреслив дипломат.

На його переконання, ці кроки сприятимуть усуненню небезпеки, яку цей конфлікт створює для цивільного населення, коли воно потрапляє під перехресний вогонь.

Раніше повідомлялося, повернутися до складу роботи СЦКК російських офіцерів закликав держсекретар США Рекс Тіллерсон.

Нагадаємо, 23 грудня незаконні збройні формування порушили домовленості про новорічно-різдвяне перемир'я, здійснивши обстріл українських позицій на Світлодарськ дузі.

19 грудня Міністерство закордонних справ Росії вивело своїх представників зі Спільного центру з контролю і координації, заявивши про "труднощі, викликані позицією Києва".

Київ розцінив раптове виведення російських спостерігачів зі СЦКК як загрозу подальшої ескалації на Донбасі.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися