У Пентагоні оцінили можливість захоплення РФ столиць країн Балтії за кілька днів

4 коментувати
У Пентагоні вважають, що для досягнення Риги і Талліна російським військам знадобитися максимум 60 годин

У Пентагоні вважають, що для досягнення Риги і Талліна російським військам знадобитися максимум 60 годин

В Пентагоні прокоментували дослідження американських аналітиків центру RAND, згідно з яким росіяни зможуть захопити Ригу чи Таллін за кілька днів, пише The Weekly Standard

Зокрема, коментуючи актуальність доповіді RAND заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер підтвердив, що для досягнення столичних міст Естонії або Латвії, російським військам знадобиться максимум 60 годин. Однак, вже в 2017 році зробити це росіянам буде значно важче. 

"Не знаю, наскільки ми просунулися з часів виходу доповіді RAND...але впевнений, що до кінця 2017 року, коли у нас буде додаткова бронетанкова бригадна бойова група на східному фланзі альянсу, ситуація стане кращою", - додав він.

За словами Карпентера, альянс працює над поліпшенням своїх оборонних можливостей у Східній Європі, однак Росія володіє географічною перевагою. Таким чином, альянсу потрібно розмістити свої сили так, щоб упередити і ефективно стримати російську агресію.

Раніше корпорація RAND представила звіт про військові ігри, проведені в 2014-2015 рр. за участю американських офіцерів і цивільних експертів.

Автори прийшли до однозначного висновку -  станом на момент проведення ігор, НАТО був не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів.

У звіті йдеться про те, що якщо російські танки увірвуться в Балтію, то сили НАТО, які на той момент сильно поступалися їм у кількості техніки та чисельності, будуть розгромлені "менш ніж за три дні". У свою чергу, "піхота НАТО здебільшого виявилася нездатною навіть толком відступити і була знищена на місці".

У разі потенційного російського вторгнення в Балтію у США та їх союзників не буде достатньої кількості військ, танків і бронетранспортерів для того, щоб уповільнити просування російських бронетанкових сил. Виходячи з цього, такий швидкий розгром залишить НАТО обмежене число варіантів, з яких "всі погані".

2 лютого Пентагон анонсував виділення додаткових коштів ($3,4 млрд) на посилення американської військової присутності на європейському континенті у зв'язку з агресивними діями Росії.

За словами президента США Барака Обами, з моменту початку російської агресії в Україні США зробили ряд кроків, "покликані заспокоїти наших союзників і зміцнити потенціал колективної оборони НАТО в світлі мінливих умов безпеки в Європі".

Однак цих кроків було недостатньо і Вашингтон прийняв рішення збільшити фінансування контингенту військ у Європі.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: