У ПАРЄ розгорівся гучний корупційний скандал: що про це відомо

24 квітня 2018, 11:10
1049
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Слідча комісія оприлюднила звіт, який підтвердив зовнішній вплив на рішення ПАРЄ

Діяльність членів Парламентської асамблеї Ради Європи, які підозрюються у корупції, буде припинена. Таке рішення прийняло Бюро ПАРЄ.

Президент групи Європейської народної партії в асамблеї Чезар Флорін Преда вже призупинив виконання обов’язків через те, що його прізвище фігурує у звіті про випадки корупції. Найближчим часом Асамблея розгляне санкції щодо депутатів, чиї прізвища пролунали у корупційному скандалі. Єдиний шлях запобігти системній корупції в ПАРЄ -  переглянути процедури асамблеї, заявив суддя Ніколас Братца, коментуючи оприлюднений звіт.

Зовнішня слідча комісія була утворена минулого року із колишніх авторитетних європейських суддів. Вона розслідувала звинувачення щодо підкупу окремих членів Асамблеї. У неділю ця група оприлюднила звіт і підтвердила системну корупцію в ПАРЄ. Результатам роботи зовнішньої слідчої комісії присвячений сюжет Радіо НВ.

Азербайджан і корупція в ПАРЄ

В оприлюдненому звіті слідча група підтвердила системний зовнішній вплив на рішення ПАРЄ, а також окремі дії депутатів всупереч етичним стандартам. Головні звинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану. Розслідування встановило, що члени місії за спостереженням за виборами в Азербайджані систематично публікували упереджені звіти, які не відбивали реальність і були сформовані на користь азербайджанського уряду. Проблеми не обмежуються однією країною, наголосив голова слідчої групи Ніколас Братца. Через брак часу розслідування сконцентрувалося на справі Азербайджану. Члени асамблеї та члени секретаріату ПАРЄ отримували численні подарунки, також йдеться у звіті. Про можливу корупцію в ПАРЄ вперше стало відомо у 2012 році. Тоді активісти оприлюднили низку підтверджень системного підкупу депутатів з боку уряду Азербайджану. У 2015 частину звинувачень підтвердила італійська поліція. Минулого року Центр дослідження корупції організованої злочинності оприлюднив розслідування, у якому йшлося, що з 2012 по 2014 рік влада Азербайджану використовувала фіктивні компанії у Великобританії для відмивання майже 3 млрд доларів. 

Відносини з країною-агресором

Про узгодження дій деяких членів Асамблеї Україна заявляла раніше, зазначив в ефірі Радіо НВ народний депутат, віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський. Стосувалися вони роботи на користь Росії, яка не бере участі у засіданнях асамблеї. У цій доповіді, додав Логвинський, згадуються і найманці Кремля.

“Эхо Кремля завжди присутнє. Одна держава щось порушує, а потім інша за гроші Фонда России або за підтримки каналу Russia Today манупулює і нівелює ставлення Європи до країни-агресора”, - каже Логвинський.

Оприлюднений слідчою групою звіт стане початком великого скандалу, який призведе до заворушень та політичного протистояння всередині Асамблеї, заявив у кулуарах ПАРЄ постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. Він також прокоментував заяву колишнього доповідача щодо України Хорді Шукли про втручання у його роботу. За словами Шукли, хтось із секретаріату ПАРЄ намагався покращити текст доповіді щодо України. Зробивши таку заяву,  Шукла помстився Україні за її принципову позицію, зазначив Кулеба.

“Це якраз той депутат, який був з колишнім президентом Аграмонтом в Сирії, який був усунутий з посади всередині парламентської асамблеї за свій візит до Сирії, коли вони зустрічалися з Асадом і цей візит йому організували росіяни. Більше того, він був усунутий з посади доповідача щодо України з ініціативи української делегації, тому що він не мав більше морального права аналізувати ситуацію в Україні після того, як його візит до Сирії та зв'язки з Росією стали очевидними”, - зазначив Дмитро Кулеба.

Чорна ікра, килими та повії: представники ПАРЄ розповіли про способи підкупу з боку Азербайджану

Раніше голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв повідомив, що Бюро Асамблеї голосами лівих і соціалістів відмовило у запиті Великобританії щодо проведення термінових дебатів України та інших на тему Солсбері, незаконних виборів в Криму. У вівторок у ПАРЄ очікують на доповідь голови Нафтогазу Андрія Коболєва. Україна проводить захід, де будуть представлені аргументи проти Північного потоку 2 і пояснення, чому він становить загрозу для енергетичної безпеки усієї Європи.

 

Головне

Геополітика

Сьогодні, 08:05

article_img
Kyodo: Японія погодиться на мирний договір із РФ у разі гарантованої передачі двох островів
Політика

Сьогодні, 16:11

article_img
Партія Зеленського висунула його кандидатом у президенти
Геополітика

Сьогодні, 18:47

article_img
Клімкін: Газпром відмовляється від рішень Стокгольмського арбітражу та нового газового законодавства

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Мистецтво

Сьогодні, 11:01

article_img
Свідоме споживання та інклюзія. Найкращі екологічні та соціальні ініціативи на фестивалі Sziget
Країни

Сьогодні, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів