У НАТО натякнули Кремлю на безглуздість вторгнення у регіон Балтії

19 коментувати
У НАТО натякнули Кремлю на важкі наслідки в разі вторгнення в регіон Балтії
Фото: NATO via Faceboo

У НАТО натякнули Кремлю на важкі наслідки в разі вторгнення в регіон Балтії

У НАТО розповіли про свій потенціал стримування Росії в регіоні Балтії, повідомляє Delfi

Зокрема, за словами заступника командувача Силами НАТО в Європі, британського генерала Едріана Бредшоу, у розпорядженні Альянсу є величезні ресурси і він здатний ефективно захищати регіон Балтії.

Так, коментуючи інформацію про те, що в Альянсу можуть виникнути труднощі з переміщенням бронетехніки по регіону, Бредшоу підкреслив, що точно такі ж труднощі виникнуть і у агресора.

"Той, хто захищається, намагається використати переваги, які дають ці речі. Я б сказав, що все, що обмежує переміщення бронетехніки - дає позитивну перевагу", - зазначив британський генерал.

Бредшоу також підкреслив, що НАТО здатне організувати дуже ефективну оборону регіону Балтії.

"Ресурси, доступні НАТО, величезні і пропорційні розмірам Альянсу, а також відповідають тим завданням, з якими ми стикаємося в контексті колективної оборони. У ході розробки плану оборони не завжди робиться наголос на симетрію. Це не означає, що завжди конкретно взятій військовій одиниці протиставляється така ж одиниця. Зовсім навпаки - найчастіше саме асиметричний відповідь дає перевагу", - додав генерал.

В даний момент у розпорядженні НАТО є багато командирів, які спеціалізуються на захисті дуже різних територій, а також є досить адекватне оснащення. Крім того, британський генерал прокоментував зростання військової активності Москви і визнав, що вона вкладає у свою збройні сили величезні кошти.

"Варто поставити питання - для чого це все робиться? НАТО - це оборонний альянс. Самі механізми прийняття рішень в НАТО свідчать про те, що Альянс не може бути агресивним і загрозливим. Наші збройні сили пропорційні завданням колективної безпеки і не більше того", - стверджує Бредшоу.

Нагадаємо, що останнім часом у ЗМІ активно циркулює теза про можливе зіткнення НАТО і Росії в регіоні Балтії. Так, авторитетний журнал Foreign Policy повідомив, що вперше після розпаду Радянського Союзу, міністерство оборони США оновлює свої плани на випадок непередбачуваних обставин - збройного конфлікту з Росією, зокрема, на території країн Балтійського регіону.

При цьому, в Пентагоні всіляко підкреслюють готовність вести конструктивний діалог з Москвою, заперечуючи можливість відновлення Холодної війни між двома державами, і тим більше, початку військового зіткнення.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: