Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У МЗС Польщі висловили надію на врегулювання історичної суперечки з Україною

10 лютого, 18:03
707
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чапутовіч сподівається, що всі ці непорозуміння вдасться залагодити на найближчій зустрічі віце-прем'єрів Польщі та України

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутовіч висловив надію на те, що історична суперечка з Україною буде врегульована.

Про це повідомляє Польське радіо.

Йдеться про поправку до закону про Інститут національної пам'яті, яка викликала обурення світової спільноти, а також про заборону на ексгумацію, яку мав провести польський Інститут національної пам'яті.

Чапутовіч сподівається, що всі ці непорозуміння вдасться залагодити на найближчій зустрічі віце-прем'єрів Польщі та України, яка має відбутися вже наступного тижня.

"Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться. Принаймні ми отримали підтвердження. Ми запланували дискусію про історичні відносини між нашими країнами, ми також маємо намір домогтися дозволу з боку української влади на проведення ексгумаційних робіт", - сказав він.

Нагадаємо, що 1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені". 6 лютого закон підписав президент Польщі Анджей Дуда.

Цей закон вводить кримінальне покарання за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, вводяться штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав  Варшаву переглянути закон.

Дивіться також 

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 11:55

article_img
ЗМІ: Лукашенко обговорив російський тиск з вищим керівництвом Білорусі і закликав "стояти за незалежність"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися