У МАГАТЕ заявили, що Іран виконує умови ядерної угоди

25 травня, 05:38
54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У МАГАТЕ заявили про дотримання Іраном ядерної угоди

Іран зберігає свою ядерну програму в рамках обмежень, встановлених ядерною угодою 2015 року, незважаючи на вихід США з неї, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

Згідно заяви, Іран дотримується обмежень на рівні, на якому він може збагатити уран, зберігати запас збагаченого урану та інше.

МАГАТЕ заявило, що запаси збагаченого урану Ірану залишаються в межах ліміту 300 кілограмів, як це визначено в угоді, згідно з яким країна обмежила свою ядерну діяльність в обмін на скасування санкцій.

При цьому агентство критикує Іран за те, що він створює перешкоди так званим інспекціям "додаткового доступу" в рамках додаткового протоколу МАГАТЕ.

Нагадаємо, що 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про вихід з угоди  щодо ядерної програми Ірану і анонсував нові санкції проти іранського режиму.


Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей по збагаченню та зберіганню ядерних матеріалів. Трамп називав угоду несправедливою і сумнівався в тому, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана.

Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися