У Казахстані надрукували підручники для шкіл, у яких окупований Крим названий частиною Росії

4 коментувати
У підручниках видавництва Мектеп Крим названий частиною Росії
Фото: Радио Азаттык

У підручниках видавництва Мектеп Крим названий частиною Росії

Видавництво Мектеп, що займається випуском підручників для середніх шкіл  у Казахстані, у трьох підручниках для казахських шкіл вказало Крим як територію Росії

Зокрема, у підручнику географії для 10-го класу шкіл природничо-математичного напрямку автори пишуть, що "17 березня 2014 року Республіка Крим оголосила незалежність, і Державна рада Криму внесла пропозицію про прийняття республіки до складу Російської Федерації", а 18 березня було підписано міждержавну угоду "про прийняття Криму і міста Севастополя до складу Росії", повідомляє  Радио Азаттык.

Крім того, у випущеному в цьому видавництві підручнику Географія сучасного світу для 11-го класу вказується, що "відповідно до підсумків "референдуму" 16 березня 2014 року Автономна Республіка Крим і місто Севастополь, які перебували у складі України, знову увійшли до складу Російської Федерації як її суб'єкт".

У підручнику всесвітньої історії для 11-го класу питання Криму викладається практично в тому ж ключі.

У підручниках географії політичні процеси в Україні на початку 2014 року інтерпретуються детальніше і зазначається, що "Крим став дев'ятим федеральним округом Росії".

Редактори відділу історії та географії видавництва Мектеп, коментуючи ці підручники, заявили, що автори схилялися до того, що "в підручнику викладаються лише відомості про Крим, ніякого політичного підґрунтя немає".

Так, один з авторів підручника, викладач вишу Алмати Розалія Каїрбекова вважає, що невизнання Україною та міжнародними організаціями референдуму про вихід зі складу України не має значення.

Журналісти звернулися по коментарі і в місцеве міністерство освіти й науки. Представники міністерства порадили звернутися до республіканського науково-практичного центру Підручник. Заступник керівника цього центру Адільхан Дуйсебаєв заявив, що кримські події змальовуються в підручниках "як історична подія".

Нагадаємо, у листопаді минулого року Китай спростував інформацію російських ЗМІ про визнання анексії Криму.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: