Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Канцелярії президента Польщі підбили підсумки візиту Дуди до України

14 грудня 2017, 11:12
1308
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Варшава: Президент Дуда провів дуже рішучу, чоловічу розмову з президентом Порошенком

Голова Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський підбив підсумки візиту Анджея Дуди до України, який відбувся у середу, 13 грудня

За словами Щерського, дуже важливо те, що візит Дуди в Україну відбувся, "це показало нашу волю до діалогу та рішучого представлення наших аргументів".

В інтерв'ю wPolityce.pl Щерський зазначив, що польська позиція у справі дотримання певного порядку у взаємовідносинах "наштовхнула українську сторону до висновків".

"Для України цінність партнерства з Польщею дуже велика, а тому вона не може стати жертвою осіб, котрі…ставлять під сумнів нашу співпрацю. Президент (Дуда – Ред.) провів дуже рішучу, чоловічу розмову з президентом Порошенком. Думаю, що її результатом є розуміння, що ставити під сумнів наші відносини через деяких осіб та рішення - це помилка", - цитує фрагмент інтерв'ю Польське Радіо.

Чиновник зазначив, що однією з тем перемовин обох президентів було питання розблокування ексгумацій.

"Заява з боку президента Порошенка важлива і обов’язкова для нього. Він делегував на перемовини з Польщею віце-прем’єра. Це має призвести до розблокування ексгумацій та навести лад у політиці пам’яті", - сказав Щерський.

На його погляд, дуже важливою під час зустрічі була також заява про те, що пам’ятники жертвам можна ставити тільки в історично підтверджених місцях.

На запитання, чи на підставі цих заяв українці можуть вимагати відбудови пам’ятника УПА у Грушовичах, Щерський відповів: "Побачимо, чи українці повністю дотримаються своїх забов`язань".

У свою чергу, президент Порошенко після переговорів з президентом Дудою заявив, що історія не повинна впливати на стратегічне партнерство між двома країнами.

Останнім часом відносини між Польщею та Україної істотно погіршилися через різне трактування спільної історії двох народів.

7 листопада президент Польщі Дуда заявив, що в українській політиці є чимало "людей з націоналістичними і антипольськими поглядами".

За словами Дуди, вони не сприяють розвитку відносин між двома країнами. Виходячи з цього, польський лідер звернувся з проханням до президента Порошенка прибрати таких політиків з української політичної сцени.

2 листопада очільник МЗС Польщі Вітольд Ващиковський анонсував запуск процедури, яка унеможливить в'їзд до країни громадянам України, які сповідують "антипольські погляди". За даними польських ЗМІ, в’їзд був заборонений очільнику Інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу.

Також міністр вважає, що Київ “використовує” Варшаву розраховуючи, що вона за будь-яких обставин надаватиме свою підтримку.

Варшава вже офіційно заявила, що не публікуватиме список українців, яким заборонений в'їзд в країну.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 14:06

article_img
Росія та Білорусь спростували чутки про обговорення об'єднання двох країн

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися