17 жовтня 2018, середа

У Європарламенті закликали тимчасово позбавити права голосу Угорщину

2 коментувати
Окремі європарламентарі критикували напади на уряд, широко підтримуваний угорським населенням

Окремі європарламентарі критикували напади на уряд, широко підтримуваний угорським населенням

Доповідач комітету Європарламенту Джудіт Саргентіні (НІдерланди) представила доповідь про порушення громадянських свобод урядом Угорщини та закликала на його підставі розпочати процедуру санкції щодо Будапешту, у тому числі й позбавлення права голосу в ЄП.

Європарламентарі Комітету з питань громадянських свобод обговорювали в четвер, 12 квітня, ситуацію в галузі демократії, верховенства права та основних прав у Угорщині.

Саргентіні закликала колег визначити, чи існує ризик серйозного порушення Угорщиною цінностей, на яких заснований ЄС.

На засіданні у травні минулого року в Брюсселі погодились, що ситуація в країні виправдовує процедуру, яка може призвести до санкцій проти Угорщини, включаючи тимчасову втрату права голосу в ЄП. Йдеться про активацію статті 7 (1) Договору ЄС.

Вона додала, що "угорський народ більше не може розраховувати на основні права, які ми вважаємо само собою зрозумілими в решті Європи".

"У Європі ми беремо на себе зобов'язання щодо спільних цінностей поваги людської гідності, свободи, демократії, рівноправності, верховенства права та прав людини. На жаль, угорці не можуть бути впевнені, що їхній уряд буде чесним і рівним ", - додала вона.

Деякі депутати Європарламенту погодились з оцінкою того, що в Угорщині існує системний ризик для демократії та верховенства права. Інші спікери вимагали, щоб ця процедура не використовувалась для отримання політичних балів, а деякі критикували напади на уряд, широко підтримуваний угорським населенням.

Дивіться також

У подальшому комітет ЄП буде голосувати за пропозицію Саргентині в червні, надалі звіт буде поставлений на голосування у парламенті у вересні. Для прийняття його має підтримати абсолютна більшість депутатів, тобто щонайменше 376 голосів.

Раніше НВ повідомляло, що Саргентіні перелічила зауваження до Угорщини. Зокрема, йдеться про шість змін до Конституції останніми роками, підконтрольність судів виконавчій владі, обмеження для ЗМІ, проблеми щодо свободи вищих навчальних закладів, свободи релігійний переконань, а також свободи об’єднань.

"Є також погіршення ситуації щодо толерантності відносно ромів, а також прав мігрантів та біженців", - заявила вона.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: