Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Європарламенті закликали тимчасово позбавити права голосу Угорщину

12 квітня, 23:23
749
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Окремі європарламентарі критикували напади на уряд, широко підтримуваний угорським населенням

Доповідач комітету Європарламенту Джудіт Саргентіні (НІдерланди) представила доповідь про порушення громадянських свобод урядом Угорщини та закликала на його підставі розпочати процедуру санкції щодо Будапешту, у тому числі й позбавлення права голосу в ЄП.

Європарламентарі Комітету з питань громадянських свобод обговорювали в четвер, 12 квітня, ситуацію в галузі демократії, верховенства права та основних прав у Угорщині.

Саргентіні закликала колег визначити, чи існує ризик серйозного порушення Угорщиною цінностей, на яких заснований ЄС.

На засіданні у травні минулого року в Брюсселі погодились, що ситуація в країні виправдовує процедуру, яка може призвести до санкцій проти Угорщини, включаючи тимчасову втрату права голосу в ЄП. Йдеться про активацію статті 7 (1) Договору ЄС.

Вона додала, що "угорський народ більше не може розраховувати на основні права, які ми вважаємо само собою зрозумілими в решті Європи".

"У Європі ми беремо на себе зобов'язання щодо спільних цінностей поваги людської гідності, свободи, демократії, рівноправності, верховенства права та прав людини. На жаль, угорці не можуть бути впевнені, що їхній уряд буде чесним і рівним ", - додала вона.

Деякі депутати Європарламенту погодились з оцінкою того, що в Угорщині існує системний ризик для демократії та верховенства права. Інші спікери вимагали, щоб ця процедура не використовувалась для отримання політичних балів, а деякі критикували напади на уряд, широко підтримуваний угорським населенням.

ОБСЄ розкритикувала вибори в Угорщині через брак конкуренції

У подальшому комітет ЄП буде голосувати за пропозицію Саргентині в червні, надалі звіт буде поставлений на голосування у парламенті у вересні. Для прийняття його має підтримати абсолютна більшість депутатів, тобто щонайменше 376 голосів.

Раніше НВ повідомляло, що Саргентіні перелічила зауваження до Угорщини. Зокрема, йдеться про шість змін до Конституції останніми роками, підконтрольність судів виконавчій владі, обмеження для ЗМІ, проблеми щодо свободи вищих навчальних закладів, свободи релігійний переконань, а також свободи об’єднань.

"Є також погіршення ситуації щодо толерантності відносно ромів, а також прав мігрантів та біженців", - заявила вона.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:10

article_img
Саудівська Аравія відкинула звинувачення Сенату США у вбивстві журналіста Хашукджі

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися